czwartek, 20 października 2022 10:00

Musieli przeładować nadmiar towaru

 
Musieli przeładować nadmiar towaru źródło: WITD

Transport przeładowany meblami opakowanymi w kartony został zatrzymany do kontroli przez gnieźnieńskich inspektorów drogowych. 

Zestaw polskiego przewoźnika z kontenerem 20-stopowym wypełnionym po brzegi 1597 sztukami kartonów z elementami do mebli jechał kilka dni temu z Gdańska do Paczkowa drogą ekspresową S5 - to tam wypatrzyli go inspektorzy z Gniezna i zatrzymali do kontroli.

Zbyt duża liczba ciężkich kartonów w kontenerze spowodowała wzrost dopuszczalnego nacisku grupy osi składającej się z trzech osi nienapędowych aż o 2,35 tony, czyli o 9,79% w stosunku do normy wynoszącej 24 tony. Dopuszczalna masa całkowita zamiast normatywnych 40 ton wyniosła 40,55 tony.

W związku z powyższymi zostanie wszczęte postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy, któremu może grozić kara pieniężna w wysokości 7,000 zł. Kierowca otrzymał 100 zł mandatu. Podczas kontroli podjechał inny pojazd przewoźnika, na który pracownicy przeładowali nadmiar ładunku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane