wtorek, 18 października 2022 08:00

Przeciążony transport mięsa

 
Przeciążony transport mięsa źródło: WITD

O ponad trzy tony za dużo transportowano pojazdem, który został zatrzymany przez inspektorów drogowych na S5.

Krajowy transport drogowy świeżego mięsa drobiowego na trasie z Solca Kujawskiego do Lubina zatrzymali kilka dni temu funkcjonariusze ITD na drodze ekspresowej S5.

Wkrótce się okazało, że dopuszczalna masa całkowita ciężarówki, zamiast dozwolonych 18 ton, wynosiła 21,05 tony, czyli o 3,05 tony za dużo. Podobnie zwiększony był dopuszczalny nacisk pojedynczej osi napędowej na drogę. Nie miał prawidłowej wartości, tylko 13,75 ton, a więc o 2,25 tony za dużo. Dodatkowo kierujący nie okazał zezwolenia na przejazd pojazdem nienormatywnym.

Przedsiębiorcę czeka postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w wysokości 15 tys. zł. Kierowcę ukarano mandatem karnym. W czasie trwania kontroli ujawnione naruszenia zostały usunięte  przez przeładunek nadmiaru ładunku na inny pojazd.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane