piątek, 14 października 2022 12:00

Są kolejne środki na dodatek węglowy. Wkrótce będą wypłaty

 
Są kolejne środki na dodatek węglowy. Wkrótce będą wypłaty źródło: UM

Urząd Miejski poinformował, że otrzymana została kolejna transza pieniędzy na wypłatę dodatków węglowych. 

Jak informuje Magistrat, kwota 2 mln 300 tys. złotych, stanowiąca 50% zapotrzebowania na dodatki węglowe, została już przekazana na rzecz Miasta. Na tę informację czekają mieszkańcy, którzy już kilka tygodni temu złożyli wnioski w tej sprawie i do tej pory jeszcze nie otrzymali środków.

- We wtorek 18 października na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta środki zostaną wprowadzone do miejskiego budżetu i następnie 19 i 20 października będą dokonywane przelewy na konta mieszkańców. Otrzymana transza wystarczy na wypłatę 767 dodatków. Otrzymają je osoby, które złożyły wniosek w okresie od 16 do 25 sierpnia - informuje Urząd Miejski.

Jak dodano, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej już złożył zapotrzebowanie na trzecią transzę środków finansowych do Ministerstwa.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane