piątek, 14 października 2022 09:43

Archidiecezja wesprze parafie w opłacaniu rachunków

 
Archidiecezja wesprze parafie w opłacaniu rachunków źródło: Google Street View

Wsparcie finansowe dla parafii, które będą miały lub już mają problemy z opłaceniem rachunków - takie działania ma podjąć Archidiecezja Gnieźnieńska.

W ostatnim czasie do Kurii Metropolitalnej miały wpłynąć informacje od niektórych proboszczów, że koszty utrzymania mediów (zwłaszcza ogrzewania i energii elektrycznej) przekraczają możliwości finansowe parafii.

Obecna sytuacja jest również trudna dla duchownych, którzy zarządzają parafiami. Zwłaszcza dla tych, które są bardzo małe lub w których udział wiernych w nabożeństwach jest na tyle niski, że z datków nie wystarczy na pokrycie podstawowych opłat. 

Jak przekazał rozgłośni RMF FM rzecznik Archidiecezji Gnieźnieńskiej ks. Remigiusz Malewicz: - To nie będzie dodatkowa zbiórka na ten cel. To będzie wsparcie archidiecezji dla tych parafii, które są w największej potrzebie z opłaceniem rachunków za szeroko rozumianą energię. Głównie chodzi o ogrzewanie, zakup węgla.

W tym celu ma się odbyć posiedzenie proboszczów parafii działających na terenie archidiecezji, na którym mają zostać wyjaśnione zasady funkcjonowwania ww. "funduszu ratunkowego".

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane