czwartek, 13 października 2022 14:00

Tragiczny wypadek na DK15 - ciężarówka przejechała rowerzystkę

 

W czwartkowe wczesne popołudnie służby zostały poinformowane o wypadku drogowym, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 15 na wysokości Wymysłowa.

Do zdarzenia doszło 13 października, około godziny 13. Ciężarówka z naczepą, jadąca w kierunku Gniezna, przed przejazdem kolejowym w Wymysłowie przejechała rowerzystkę w średnim wieku, która znajdowała się w rejonie pobocza drogi. 

Na miejsce zdarzenia przybyły zastępy JRG Gniezno, OSP Trzemeszno i OSP Strzyżewo Smykowe, a zespół ratownictwa medycznego mógł tylko stwierdzić zgon kobiety - nosiła ona rozległe obrażenia głowy. 

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, ciężarówka oczekiwała przed przejazdem kolejowym na podniesienie rogatek. Kiedy kierowca ruszył, rowerzystka wyprzedzająca go z prawej strony, musiała upaść na jezdnię i dostać się pod koła pojazdu.

Dokładne okoliczności wypadku ustali policja pod nadzorem prokuratora. Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został zablokowany. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Aktualizacja - godzina 16:30, komunikat KPP Gniezno:

Dzisiaj (13.10.2022r.) około godziny 13:00 na drodze krajowej nr 15 w Wymysłowie w gminie Trzemeszno przed przejazdem kolejowym doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem 40-letniego mieszkańca gminy Kutno kierującego samochodem ciężarowym marki Volvo i kierującej rowerem.

W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosła rowerzystka.

Kierowcy ciężarówki pobrano krew do badań.

Droga krajowa jest zablokowana. Policja wprowadziła objazdy: w Trzemesznie w kierunku Kruchowa i w Jankowie Dolnym w kierunku Jastrzębowa.

Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności wypadku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie.

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane