piątek, 07 października 2022 14:22

Kobieta zasłabła na ulicy. Nie udało się jej uratować

 
W piątkowe południe służby zostały powiadomione o zdarzeniu, do jakiego doszło na jednej z czerniejewskich ulic.

Do zdarzenia doszło 7 października około koło południa na ul. Pałacowej w Czerniejewie. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, starsza kobieta idąca chodnikiem nagle zasłabła i osunęła się na ziemię. Na pomoc ruszyli przypadkowi świadkowie zdarzenia, wśród których był druh z OSP Żydowo oraz personel pobliskiej poradni zdrowia. Stwierdzono, że poszkodowana nie wykazuje funkcji życiowych, dlatego rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową oraz powiadomiono pogotowie ratunkowe i zaangażowano do działań OSP Czerniejewo.

Niestety, poimo długich starań wszystkich uczestników reanimacji i wykorzystaniu instrumentów wspierających RKO, nie udało się uratować życia kobiety.

- Na uwagę zasługuje fakt, iż osoby będące świadkami tego zdarzenia, w szybkim tempie sprowadziły na miejsce zdarzenia ogólnodostępny defibrylator AED, znajdujący się przy wejściu do sali gimnastycznej naprzeciw komisariatu policji. Jest to niezmiernie ważne, by możliwie najszybciej wprowadzić działanie AED, co w wielu przypadkach skutecznie pomaga przywrócić krążenie. Nie bójmy się pomagać -- informują druhowie z OSP Czerniejewo.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane