środa, 05 października 2022 11:00

Auto potrąciło pieszą po uderzeniu przez inny pojazd

 

Na szczęście bez większych obrażeń, ale z przestrogą dla kierowców zakończyło się wtorkowe zdarzenie, które miało miejsce na ul. Żwirki i Wigury.

Sytuacja miała miejsce 4 października, przed godziną 10. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, 34-letni mieszkaniec Gniezna, kierując samochodem dostawczym marki Fiat Ducato, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Mini i najechał na jego tył. Drugie z aut w wyniku uderzenia przemieściło się do przodu i potrąciło pieszą, przechodzącą przez przejście dla pieszych przy włączonym zielonym sygnalizatorze.

Na miejsce zdarzenia przybył zespół ratownictwa medycznego, który przebadał na miejscu 73-letnią poszkodowaną, także mieszkankę Gniezna. Na szczęście nie odniosła ona żadnych poważnych obrażeń i została zwolniona do domu. 

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca otrzymał mandat w wysokości 1500 zł, a dodatkowo zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane