środa, 05 października 2022 08:34

Bez zezwoleń i ze zbyt dużym ciężarem

 
Bez zezwoleń i ze zbyt dużym ciężarem źródło: WITD

Gnieźnieńscy inspektorzy sprowadzili na wagę zespół pojazdów, który jadąc drogą ekspresową, miał źle rozmieszczony ładunek na naczepie.

W miniony poniedziałek 3 października polski przewoźnik wykonywał zespołem pojazdów krajowy transport metalowych elementów budowlanych z Warszawy do Wronek przez Kruszwicę. Został on zatrzymany przez patrol inspektorów z Gniezna na drodze ekspresowej S5.

Kontrola wagowa ujawniła przekroczenie dopuszczalnego nacisku grupy osi o 2,45 tony od normy wynoszącej 24,0 ton. Dopuszczalna długość pojazdu też nie mieściła się w normie. Dodatkowo kierujący nie okazał żadnego zezwolenia na przejazd pojazdem nienormatywnym.

Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne na łączną kwotę 22,000 zł, a kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł. W czasie trwania kontroli zespół pojazdów został doprowadzony do normatywności przez przeładowanie części ładunku na inny ciągnik siodłowy z naczepą.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane