wtorek, 04 października 2022 11:29

W gminie Gniezno przybyło miododajnych drzew

 
W gminie Gniezno przybyło miododajnych drzew źródło: Gmina Gniezno

Na terenie gminy Gniezno posadzono 75 sztuk lipy drobnolistnej miododajnej. Nowe, nieco wyrośnięte egzemplarze pojawiły się na Wełnicy, w Pyszczynku i Kalinie. 

Akcja prowadzona jest od 2018 roku, a każdej z nich towarzyszy także promowanie wiedzy o znaczeniu drzew oraz temu, komu ona służą - pszczołą. Krótką lekcję o tym, jak ważne są one w przyrodzie oraz co daje zapylanie, przedstawione zostało dzieciom ze szkoły w Goślinowie. Wiedzę o tym przybliżył im Ryszard Karmowski, który prowadzi swoją Pasiekę u Rysia.

Podczas gdy w pobliżu trwały nasadzenia nowych drzew, najmłodsi poznali rekwizyty, potrzebne w pracy pszczelarza. Przy tej okazji dzieci otrzymały w prezencie małe słoiczki miodu, a dodatkowo wójt gminy Gniezno Maria Suplicka przekazała też na ręce nauczycieli kolorowanki z pszczołami oraz kredki z logo gminy.

Oprócz nowych nasadzeń w wyznaczonych punktach gminy, zakupiono także 4 tysiące sadzonek drzew i krzewów dla wszystkich 31 sołectw. Łączny koszt obu zadań wyniósł około 50 tysięcy złotych, z czego 20 tysięcy to dofinansowanie z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane