poniedziałek, 03 października 2022 13:44

ANS zainaugurowała rok akademicki

 

Gnieźnieńska uczelnia państwowa rozpoczęła 18 rok działalności. W teatrze odbyła się uroczysta inauguracja kolejnego roku akademickiego.

Była to pierwsza inauguracja pod nową nazwą dawnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, która od tego roku otrzymała miano Akademii Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie. Była to też piąta wspólna uroczystość uczelni zrzeszonych w ramach Związku Wielkopolskich Publicznych Uczelni Zawodowych.

Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, po czym głos zabrał rektor uczelni prof. dr hab. n. med. Paweł Chęciński: - Gratuluję wam wyboru uczelni i życzę samych sukcesów, wytrwałości, abyście się nie poddawali przy pierwszych niepowodzeniach. Może chwilami być trudno, ale życzę wam determinacji, która pozwoli przezwyciężać chwile słabości - mówił. Jak dalej dodał, uczelnia jest w przygotowaniu do utworzenia kierunku studiów magisterskich dla pielęgniarek. Ponadto placówka przygotowuje się do kolejnych inwestycji oraz zawiązania ściślejszej współpracy pomiędzy uczelnią a gnieźnieńskim szpitalem. 

Następnie głos zabrał dr Janusz Poła, prof. ANS w Lesznie, a tuż po nim zaproszeni goście. Po tym odbyła się uroczyste immatrykulowanie nowych studentów gnieźnieńskiej uczelni. Całość spiął tradycyjny wykład inauguracyjny, wygłoszony przez mgr. inż. Macieja Matysiaka, pułkownika rezerwy i p.o. dyrektora Instytutu Nauk Technicznych w ANS Gniezno, a także zastępcy szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego w latach 2014-2016 na temat obecnej sytuacji na Ukrainie. Na koniec odbył się krótki koncert w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego "Fermata", który urozmaicał całą uroczystość swoim śpiewem.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane