piątek, 30 września 2022 16:29

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

 

Do tragicznego wypadku doszło prawdopodobnie wczoraj wieczorem lub w nocy z czwartku na piątek na szosie między Łopiennem a Janowcem Wielkopolskim.

Sytuacja miała miejsce 30 września około południa. To wówczas przypadkowa osoba, jadąca w rejonie skrzyżowania szosy prowadzącej z Łopienna do Janowca Wielkopolskiego i drogi do Gącza, zauważyła w niewielkim zagajniku, kilka metrów od jezdni leżący motocykl, a blisko niego także mężczyznę bez oznak życia. 

O odkryciu poinformowane zostały służby, a po ich przybyciu stwierdzono niestety zgon młodego mężczyzny. Do samego wypadku mogło dojść prawdopodobnie wczoraj wieczorem lub już w nocy z czwartku na piątek. Miało to miejsce na styku granic powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego. 

Informację o zdarzeniu potwierdziła nam gnieźnieńska policja. Obecny na miejscu prokurator nakazał zabezpieczenie ciała na potrzeby badań w zakładzie medycyny sądowej. Okoliczności wypadku są wyjaśniane.

Komunikat KPP Gniezno z godziny 20:50:

Dzisiaj (30.09.2022r.) przed południem policjanci z Gniezna otrzymali zgłoszenie z którego wynikało, że na drodze prowadzącej z Janowca Wielkopolskiego w kierunku Łopienna doszło do tragicznego wypadku z udziałem motocyklisty. Zdarzenie miało miejsce na granicy powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego, dlatego na miejsce przybyli policjanci z obydwu powiatów. Jak wynika że wstępnych ustaleń policji, kierujący motocyklem marki Kawasaki, 24-letni mieszkaniec gminy Mieleszyn na łuku drogi w prawo, zjechał na przeciwny pas ruchu, do rowu a następnie uderzył w drzewo. W wyniku doznanych obrażeń motocyklista zmarł na miejscu. Motocykl zakończył jazdę na polu uprawnym. Decyzją prokuratora ciało denata zabezpieczono do badań sekcyjnych. Do wypadku doszło najprawdopodobniej kilkanaście godzin wcześniej. Rodzina miała ostatni kontakt z 24-latkiem w czwartek około 19-stej. Bliższe okoliczności tego tragicznego wypadku będą wyjaśniali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane