piątek, 30 września 2022 10:44

Sporo naruszeń w jednym transporcie

 

W miniony czwartek inspektorzy drogowi zatrzymali na S5 transport, którego masa była przekroczona ponad normę.

Transport dwóch kontenerów został zatrzymany przy drodze ekspresowej S5 na punkcie pomiarowym. Jak się okazało, pierwszy z nich załadowany był kauczukiem, a drugi jechał pusty pod załadunek. Krajowy transport drogowy rzeczy z Gdańska do Lubonia wykonywał polski przewoźnik.

Inspektorzy z Gniezna znaleźli wiele nieprawidłowości związanych z tym przewozem. Dopuszczalna masa całkowita wynosząca 40 ton została przekroczona o 3,15 tony, a dopuszczalny nacisk grupy osi składającej się z dwóch osi pojazdów silnikowych był zawyżony o 2,15 ton, bowiem norma wynosiła 19,0 ton. Poza tym zespół złożony był z więcej niż z dwóch pojazdów: ciągnika siodłowego i dwóch naczep. Kierujący pojazdem nie okazał żadnego zezwolenia na przejazd po drodze publicznej transportem nienormatywnym.

Inspektorzy odkryli też skrócenie wymaganego skróconego okresu odpoczynku dziennego o ponad cztery godziny i naruszenie obowiązku terminowego pobierania danych z karty kierowcy aż o 216 dni.

Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne na łączną kwotę 19,150 zł, a kierowca otrzymał w sumie 1,600 zł mandatu. Nie okazał wykresówek za dni podlegające kontroli, a miał tylko jedną znajdującą się w tachografie analogowym. Inspektorzy zakazali dalszej jazdy do momentu odebrania/zakończenia skutecznego skróconego dziennego okresu odpoczynku, który kierowca powinien rozpocząć po zakończeniu kontroli drogowej.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane