poniedziałek, 26 września 2022 08:13

Zbyt ciężki o kilkanaście ton i bez pozwolenia

 
Zbyt ciężki o kilkanaście ton i bez pozwolenia źródło: WITD

Za długi i ze zbyt dużymi naciskami osi na drogę pojazd nienormatywny, poruszał się po drodze ekspresowej S5. Na punkt wagowy ściągnęli go z drogi inspektorzy z Gniezna.

Kilka dni temu Inspekcja Ruchu Drogowego zatrzymała na S5 i doprowadziła na punkt kontrolny pojazd ciężarowy,  którym wykonywany był krajowy transport maszyny przeładunkowej.

Pojazd ważący 28 ton jechał z Mogilna do Strzelina koło Wrocławia. W związku z podejrzeniem przekroczenia dopuszczalnych parametrów wagowych, cały zestaw poddano kontroli. W wyniku przeprowadzonych pomiarów oraz ważenia inspektorzy stwierdzili, że rzeczywista masa całkowita wynosząca 53,35 ton została przekroczona  o 13,35 tony. Przekroczone też były naciski osi na drogę od 1,20 do 4,45 ton. Zestaw okazał się też o 0,4 m za długi przy normie 16,5 m.

W trakcie kontroli kierujący okazał zezwolenie na przejazd pojazdem nienormatywnym po drodze publicznej kat V, jednak z uwagi na przekroczenia nacisków pojedynczej oraz podwójnej osi nienapędowej naczepy przejazd został uznany jako wykonywany bez zezwolenia. Wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne na kwoty: 15,000 zł za brak zezwolenia kat V i 2,000 zł za przekroczenie długości zestawu.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane