wtorek, 20 września 2022 14:33

43-latek uprawiał marihuanę w przydomowym ogródku

 
43-latek uprawiał marihuanę w przydomowym ogródku źródło: KPP Gniezno

Dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju - takie środki zastosowano wobec 43-latka, u którego w domu znaleziono narkotyki.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie w wyniku prowadzonych czynności uzyskali informację, że mieszkaniec Trzemeszna może mieć związek z przestępczością narkotykową.

W czwartek 15 września br. na terenie jego posesji ujawnili nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste. W ogrodzie rosło 6 krzewów tej rośliny, które zostały zabezpieczone do dalszych badań. Weryfikując kolejne informacje w tej sprawie, podczas przeszukiwania pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 110 gramów suszu roślinnego, który po wstępnym badaniu został zakwalifikowany jako marihuana.

Następnie policjanci udali się do miejsca pracy 43-letniego mężczyzny, gdzie został zatrzymany. Prokurator przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz zastosował wobec niego dozór policji, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Teraz za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane