wtorek, 20 września 2022 14:06

Miasto ciągle czeka na pieniądze na dodatek węglowy

 

Mimo zapewnień płynących ze stron rządowych, do tej pory Miasto Gniezno nie otrzymało jeszcze pieniędzy na tzw. dodatek węglowy.

W tym tygodniu powinny rozpocząć się wypłaty dodatku węglowego. Wnioski, które są składane przez mieszkańców posiadających takie źródło ogrzewania, trafiały do poszczególnych jednostek gminnych. Te jednak jeszcze nie otrzymały środków, o które zabiegają zainteresowani. 

- Do tej pory Miasto Gniezno nie otrzymało żadnych pieniędzy na wypłatę dodatków węglowych. Jeszcze dzisiaj przeczytałem informację wiceministra, który mówił, że pieniądze zostały przekazane. Być może zostały przekazane za pośrednictwem wojewody, ale do Miasta nie dotarły. Procedura otrzymania i wypłaty pieniędzy oraz weryfikacji wniosków, które już trwają, rozpocznie się w momencie otrzymania pieniędzy - przekazał prezydent Tomasz Budasz.

Dopiero otrzymanie środków za pośrednictwem Wojewody Wielkopolskiego umożliwia ich wprowadzenie do budżetu miejskiego. W tym celu będzie trzeba jeszcze zwołać sesję Rady Miasta celem przegłosowania zmian. Prezydent przyznał, iż takie działanie jest jego zdaniem efektem nieudolności rządu i dodał, że jak tylko środki się pojawią, tak jak najszybciej przeprowadzone zostaną wszystkie procedury i rozpocznie się ich wypłacanie. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane