czwartek, 15 września 2022 13:57

Zadzwoniła „policjantka”. Seniorka przekazała oszustom 32 tys. złotych

 
Oszuści nie śpią i co jakiś czas ponownie wydzwaniają do starszych osób na terenie powiatu. W minioną środę okradziona została kolejna osoba.

Oszuści wykorzystują różne sposoby, aby okradać zazwyczaj niczego nieświadomych seniorów. Przestępcy podszywają się pod osoby, które budzą zaufanie, przedstawiając się jako policjant, prokurator, agent CBŚP itd., wbudzają zaufanie opowiadając wymyśloną historię z udziałem bliskiego, po czym okradają z oszczędności.

Do kolejnego takiego zdarzenia doszło 14 września: - Do seniorki zadzwoniła osoba, podająca się za policjantkę Małgorzatę Kielich informując, że jej córka spowodowała wypadek. Podczas rozmowy okazało się, że przestępcy posiadali sporą wiedzę na temat sytuacji rodzinnej pokrzywdzonej. Kobieta myśląc, że pomaga rodzonej córce wyznała „policjantce”, że w domu posiada pewne oszczędności, po resztę udała się z mężem do banku. Oszuści nakłonili ją do ich przekazania osobie, która przyjdzie do jej mieszkania. Jeszcze tego samego dnia kobieta po telefonie do prawdziwej córki zorientowała się, że została oszukana i straciła 32 tysiące złotych -informuje KPP Gniezno.

Policjanci prowadzą działania mające na celu wytypowanie i zatrzymanie osoby bądź osób odpowiedzialnych za to przestępcze działanie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane