czwartek, 15 września 2022 08:06

Poranny wypadek na ul. Osiniec

 

Do niebezpiecznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w czwartkowy ranek na łuku drogi na ul. Osiniec w Gnieźnie.

Do zdarzenia doszło 15 września, około godziny 7:30 na ul. Osiniec. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na łuku drogi (na odcinku między ul. Kawiary a ul. Pod Trzema Mostami), doszło do czołowego zderzenia samochodów osobowych marki Opel i KIA.

Na miejsce zadysponowano zastępy JRG Gniezno, które zabezpieczyły rejon zdarzenia i udzieliły pomocy poszkodowanym do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. W przypadku osoby podróżującej Oplem konieczne było jej wydobycie na deskę ratowniczą z uwagi na odniesione obrażenia. Kierująca samochodem KIA wyszła z auta o własnych siłach. 

Na czas prowadzonych działań ruch na ul. Osiniec został zablokowany. Do działań zadysponowano także OSP Niechanowo. 

Komunikat Policji z godziny 9:50:

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący oplem corsa, 44-letni mieszkaniec gminy Gniezno jadąc od strony ulicy Pod Trzema Mostami na łuku drogi w prawo w wyniku zaśnięcia zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z kierującą kia venga, 37-letnią gnieźnianką.

W wyniku zdarzenia do szpitala pogotowie ratunkowe przetransportowało kierującego oplem – mężczyzna jest obecnie w trakcie badań lekarskich. Kierująca kia została przez zespół ratownictwa opatrzona na miejscu zdarzenia.

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego ukarali sprawcę mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych. Policjanci zatrzymali również dowody rejestracyjne za uszkodzenia pokolizyjne.

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane