środa, 14 września 2022 11:06

Orząc pole, uszkodził gazociąg. Interweniowały służby

 
Orząc pole, uszkodził gazociąg. Interweniowały służby źródło: PSP Gniezno

W miniony wtorek służby zostały zadysponowane do Komorowa w gminie Kłecko, gdzie doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek 13 września, po godzinie 18. To wówczas do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o uszkodzonym gazociągu w miejscowości Komorowo w gminie Kłecko. Zdarzenie miało nastąpić podczas oborywania pola.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp JRG Gniezno i dwa z OSP Kłecko. Po dotarciu pierwszych z nich zastano wyciek gazu z uszkodzonego gazociągu. W pierwszej części akcji działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i rozpoznaniu pod kontem osób zagrożonych. Następnie strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych przy pomocy mierników wielogazowych wyznaczyli strefę niebezpieczną. Dodatkowo strażacy wstrzymali ruch na drodze wojewódzkiej nr 197. W tym czasie na miejsce zdarzenia przybyli pracownicy Pogotowia Gazowego, którzy po rozpoznaniu potwierdzili, że wyciek nastąpił na rurze średniego ciśnienia DN63. Dalsze działania polegały na odkopaniu rury gazowej i uszczelnieniu wycieku przy użyciu zacisków gazowych. Po zatamowaniu wycieku pracownicy Pogotowia Gazowego przystąpili do naprawy uszkodzonej instalacji - informuje KP PSP Gniezno.


źródło: PSP Gniezno
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane