poniedziałek, 12 września 2022 10:12

Tłok w porannym pociągu. KW dołoży dodatkowy skład

 

Podróżni poruszający się porannym połączeniem na odcinku z Gniezna do Poznania, już w połowie drogi mają problem z wejściem do wagonów.

Sytuację opisuje serwis epoznan.pl, do którego zwrócili się pasażerowie korzystający z połączenia Kolei Wielkopolskich, wyjeżdżającego z Gniezna o godzinie 6:22 (wyjazd z Mogilna 5:54). Jak informują, pociąg zasadniczo do kolejnych stacji i przystanków dojeżdża już zapełniony tak, że od Pobiedzisk niektórzy mają problem z wejściem do środka. Jest to jedyny skład KW, który pozwala dojechać do Poznania na godzinę 8 rano (pozostaje jeszcze Regio odjeżdżający z Gniezna o 6:57).

Powołując się na wypowiedź Włodzimierza Finki, zastępcy dyrektora Departamentu Transportu UMWW, który jest organizatorem połączeń Kolei Wielkopolskich. Jak przekazał, na skutek uwag pasażerów dokonano analizy pod kątem frekwencji oraz możliwości poprawy sytuacji. W wyniku tego od 12 września br. wymieniony wyżej kurs z godziny 6:22 ma być już realizowany przez dwa połączone ze sobą składy, co powinno poprawić sytuację na całym odcinku trasy. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane