czwartek, 08 września 2022 10:18

Mandat, punkty i zatrzymanie prawka za 126 km/h w terenie zabudowanym

 
Mandat, punkty i zatrzymanie prawka za 126 km/h w terenie zabudowanym źródło: KPP Gniezno

Środowa akcja gnieźnieńskiej drogówki, która objęła użytkowników motocykli, pozwoliła na "wyłapanie" jednego z nich, który "za bardzo" rozpędził się w niedozwolonym miejscu.

W środę, 6 września akcja „Jednoślad” zawitała na drogi powiatu gnieźnieńskiego. Do oficjalnego zakończenia sezonu jeszcze trochę czasu, ale nieoficjalnie trwa on tak długo, póki pozwalają na to warunki pogodowe. Tymczasem na drogach wciąż jest bez zmian, gdyż o ile wielu zmotoryzowanych stara się przestrzegać przepisów, tak nadal pojawiają się osoby ignorujące je w całej rozciągłości.

W trakcie prowadzonych przez drogówkę ww. kontroli, przed godziną 21:00 na ulicy Gnieźnieńskiej w Kłecku  zatrzymano 26-letniego mieszkańca gminy Kiszkowo kierującego motocyklem Yamaha, który poruszał się po drodze z prędkością 129 km/h. - Tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 79 km/h. W efekcie otrzymał przewidziany przez taryfikator mandat w wysokości 2500 zł. Szybka jazda zakończyła się również zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące i 10 punktami karnymi - informuje KPP Gniezno.
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane