wtorek, 06 września 2022 12:51

Dokonał rozboju w sklepie. Został aresztowany

 
Dokonał rozboju w sklepie. Został aresztowany źródło: KPP Gniezno

Trzymiesięczny areszt - na tyle został obecnie tymczasowo zatrzymany 38-letni mężczyzna, który dokonał rozboju w jednym ze sklepów.

Sytuacja miała miejsce w minioną niedzielę 4 września. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie został powiadomiony o kradzieży rozbójniczej, do jakiej doszło w jednym z marketów na terenie miasta.

- Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, członek rodziny właściciela próbował zatrzymać mężczyznę, który zabrał z półki piwo, antyperspiranty, żel do prania, golarki, płyn do płukania jamy ustnej i chciał wyjść ze sklepu, nie płacąc. Sprawca zaczął być agresywny, szarpał się z mężczyzną uszkadzając koszulkę - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno. Na miejsce wezwano patrol, który po przybyciu i wskazaniu sprawcy, dokonał zatrzymania mężczyzny.

- Sprawcą okazał się 38-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, który znany był funkcjonariuszom z wcześniejszych czynności. Mężczyzna trafił do komendy do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Prokurator przedstawił mu zarzut kradzieży rozbójniczej - informuje dalej.

Zatrzymany był już karany za podobne przestępstwa, za które odbył kary więzienia, dlatego działając w warunkach powrotu do przestępstwa, grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 38-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane