poniedziałek, 05 września 2022 21:37

Kolejny pożar w kamienicy przy ul. Garbarskiej

 
Kolejny pożar w kamienicy przy ul. Garbarskiej źródło: PSP Gniezno

Do kolejnego zdarzenia w tej samej lokalizacji, co w ubiegłym tygodniu, doszło w kamienicy przy ul. Garbarskiej w Gnieźnie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 4 września przed godziną 18. To wówczas do gnieźnieńskiej straży wpłynęła informacja dotycząca pożaru mieszkania w Gnieźnie przy ul. Garbarskiej.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy JRG, które po przybyciu zastały duże zadymienie wydobywające się z mieszkania znajdującego się na parterze kamienicy - pod tym samym adresem, gdzie miała miejsce poprzednia, podobna interwencja kilka dni temu w godzinach wieczornych.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wprowadzeniu roty gaśniczej zabezpieczonej w aparaty ochrony dróg oddechowych do zadymionego mieszkania, w celu przeszukania pomieszczeń. Po rozpoznaniu nie znaleziono osób poszkodowanych. Następnie podano prąd wody w natarciu na palącą się kanapę i przewietrzono mieszkanie. Sprawdzono również wszystkie mieszkania w kamienicy pod kątem obecności tlenku węgla – nie stwierdzono zagrożenia - informuje KP PSP Gniezno.

Na miejsce przybył również patrol policji, który ustala użytkownika mieszkania i prowadzi czynności wyjaśniające.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane