środa, 31 sierpnia 2022 09:00

Włamania do mieszkań na Winiarach

 

W miniony wtorek policjanci zostali wezwani do jednego z budynków wielorodzinnych na os. Orła Białego, gdzie miały miejsce włamania do mieszkań.

Sytuacja miała miejsce 30 sierpnia w godzinach popołudniowych, kiedy mieszkańcy powiadomili nas o obecności policjantów pod jednym z bloków na os. Orła Białego. Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że pod jednym adresem miało dojść do włamań do mieszkań. Fakt ten zauważyli ich właściciele, kiedy powrócili do domu. 

Informację potwierdziła nam KPP Gniezno - do zdarzeń doszło po sąsiedzku. W pierwszym z przypadków nieznani sprawcy dokonali uszkodzenia drzwi wejściowych, ale jak się okazuje, ze środka mieszkania nic nie zniknęło. W drugim przypadku włamywacze weszli do wnętrza innego lokalu, które splądrowali, kradnąc różne przedmioty o wartości ok. 3 tys. złotych. 

Policjanci z KPP Gniezno apelują: - Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z faktem włamania, bądźmy ostrożni. Należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja czy też włamywacza. Dlatego policjanci proszą, aby pod numerem telefonu 47 77 21 211 (czynny całą dobę) informować, kiedy tylko:

  • zauważysz cokolwiek, co wzbudzi Twój niepokój w miejscu zamieszkania,
  • usłyszysz hałasy w mieszkaniu sąsiada, a wiesz, że mieszkańcy wyjechali,
  • zobaczysz nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu,
  • zauważysz podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, na ulicy lub na parkingu, szczególnie jeżeli próbują robić zdjęcia domu i Twojej okolicy.
     

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane