wtorek, 30 sierpnia 2022 13:08

Odszedł Tomasz Schillak, wieloletni strażak

 
Odszedł Tomasz Schillak, wieloletni strażak źródło: OSP Trzemeszno

Po długiej i ciężkiej walce z chorobą odszedł długoletni naczelnik OSP Trzemeszno, na rzecz którego przez pewien czas trwała zbiórka pieniędzy celem jego leczenia.

Tomasz Schillak pochodził z rodziny ze strażackimi tradycjami, związanej od ponad stu lat z OSP w Trzemesznie i samym miastem. Był strażakiem ochotnikiem w trzecim pokoleniu. Od 2015 roku zaczął się on zmagać z nowotworem, który mimo podejmowanych kuracji i zabiegów, nie chciał odpuścić. Nadzieją pozostało dalsze leczenie, dlatego wiosną br. zorganizowano zbiórkę pieniędzy oraz różne akcje, na rzecz zbierania środków w celu udzielenia pomocy druhowi - w tym zlot strażackich samochodów w jego rodzinnej miejscowości.

O odejściu strażaka poinformowali jego koledzy z OSP Trzemeszno. - Brał czynny udział jako kierowca i naczelnik w prawie wszystkich działaniach ratowniczo – gaśniczych. Dzięki niemu OSP Trzemeszno cztery razy, w tym trzy z rzędu, otrzymała tytuł najlepszej OSP w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym na terenie powiatu gnieźnieńskiego. W 2019 roku śp. Tomasz Schillak odznaczony został Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej – najwyższym odznaczeniem strażackim w Polsce. Spoczywaj w pokoju druhu Tomaszu - napisali. Śp. Tomasz Schillak zmarł we wtorek 30 sierpnia. Data pogrzebu jeszcze nie została podana.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane