poniedziałek, 29 sierpnia 2022 15:55

Ostrzelano budynek urzędu w Kłecku

 
Ostrzelano budynek urzędu w Kłecku źródło: UMiG Kłecko

Policjanci wyjaśniają okoliczności uszkodzeń, które zostały ujawnione w poniedziałkowy ranek na budynku Urzędu Gminy i Miasta w Kłecku.

Ślady wskazujące na to, że budynek stał się "celem" nieznanego sprawcy, zostały odkryte po tym, jak urzędnicy przyszli w poniedziałek do pracy. Dowodem tego były ślady na szybach i elewacji, które nosiły ślady trafień prawdopodobnie śrutem.

- Policjanci z komisariatu w Kłecku zostali powiadomieni przez pracownika Urzędu Gminy w Kłecku, że nieznany sprawca, najprawdopodobniej broni pneumatycznej, dokonał uszkodzenia mienia w postaci szyby zespolonej w oknie oraz elewacji budynku. Wartość strat wyceniono na 1 tys. złotych - potwierdził nam asp. sztab. Krzysztof Socha z KPP Gniezno.

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy doszło do ww. uszkodzeń. Technicy kryminalistyki dokonali oględzin budynku na potrzeby dochodzenia. Postępowanie w sprawie prowadzi miejscowy komisariat. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane