niedziela, 28 sierpnia 2022 10:09

Udostępniła kod do PSZOK innej osobie. Potem dostała rachunek za cudze odpady

 

Urząd Miejski przestrzega przed udostępnianiem kodów QR, które umożliwiają bezpłatne oddawanie odpadów do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Od maja br. funkcjonuje nowy PSZOK przy ul. Osiniec. Od tego czasu wprowadzony został system monitoringu odpadów, pozostawianych przez mieszkańców w tym punkcie. W jego ramach zaczął funkcjonować kod QR, który jest rozdysponowany wśród mieszkańców miasta

- Dotychczas często do PSZOK przywożone były bowiem odpady z okolicznych gmin oraz te wytworzone przez właścicieli firm, np. przy wymianie okien, drzwi, czy usług remontowych. Takie działania szkodziły wszystkim, prowadziły bowiem do dodatkowego podnoszenia cen za odpady, co miało wpływ na kieszeń każdego mieszkańca - informuje Magistrat. Kodu QR, po jego otrzymaniu, nie należy nikomu innemu udostępniać, a w przypadku zagubienia lub kradzieży - należy ten fakt zgłosić do Urzędu Miejskiego. W innym przypadku, jeśli ktoś go nieprawnie wykorzysta, może to słono kosztować.

Jak informują urzędnicy, niedawno miał już miejsce przypadek, kiedy kod trafił w niepowołane ręce. Mieszkanka udostępniła kod firmie, która za opłatą miała wywieźć jej odpady do PSZOK. Jakie było jej zdziwienie, gdy została obciążona opłatą za usługi dodatkowe. Po weryfikacji dowodów ważenia ustalono, że nieuczciwy przewoźnik wykorzystał ten kod wielokrotnie - informuje Urząd Miejski. 

Magistrat przypomina, że w przypadku prowadzenia prac na terenie naszych nieruchomości, np. remontu, właścicielem wytworzonych w ten sposób odpadów jest ich wykonawca. Tę kwestię należy ustalić przed ich rozpoczęciem, żeby nie zostać później z problemem. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane