sobota, 20 sierpnia 2022 13:44

Nocny pożar dużego stogu

 
Nocny pożar dużego stogu Źródło: OSP Czerniejewo

W nocy z piątku na sobotę strażacy zostali zadysponowani do pożaru stogu, do jakiego doszło w Pakszynie w gminie Czerniejewo. Działania trwały do sobotniego południa.

Do zdarzenia doszło 20 sierpnia, po godzinie 1 w nocy. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w ogniu stanął wielki stóg, na który składa się kilkaset balotów słomy. Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Czerniejewo, OSP Żydowo i JRG Gniezno. 

Po dotarciu pierwszego z zastępów zastano rozległy pożar stogu, który w całości był już objęty ogniem. Z uwagi na materiał, który ulegał spaleniu, działania gaśnicze polegały na odczekaniu, a następnie stopniowemu odgarnianiu i dogaszaniu płonącej słomy. 

To kolejny pożar, powstający na polu w środku nocy w ostatnim czasie. Niedawno informowaliśmy o podpalaczu, grasującym w okolicy Pakszyna i Golimowa, który daje się we znaki mieszkańcom. Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, miano dokonać zatrzymania jednej osoby. Do sprawy wrócimy.

Działania strażaków na miejscu trwały 12 godzin, a do pomocy zaangażowano ładowarkę, która pomaga rozgarniać płonącą słomę. Akcja gaśnicza zakończyła się około godziny 13.

 


źródło: OSP Czerniejewo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane