piątek, 19 sierpnia 2022 12:34

Pierwsze parkomaty z możliwością płacenia kartą

 

Dwie podstrefy, obowiązujące na obszarze Strefy Płatnego Parkowania posiadają już urządzenia umożliwiające płacenie kartami zbliżeniowymi.

Na to udogodnienie czekało wielu kierowców, którzy zawsze wybierając się do centrum Gniezna, musieli mieć przy sobie trochę monet umożliwiających opłacenie postoju (chyba, że posiadali abonamenty). Od 19 sierpnia zmotoryzowani mogą korzystać z kart zbliżeniowych, które wystarczy przyłożyć do oznaczonego miejsca na urządzeniu. Na tę chwilę rozwiązanie to obowiązuje w podstrefie A (czerwonej) i podstrefie C (zielonej). Nadal można też płacić bilonem lub aplikacją.

- Co roku modernizujemy naszą strefę poprzez zakup parkomatów. Skupiliśmy się na strefie głównej A, wymieniliśmy stare parkomaty na nowe, co dało możliwość wprowadzenia opłat zbliżeniowych - przekazał wiceprezydent Michał Powałowski. Koszt wymiany 11 parkomatów i dostosowania istniejących do ww. płatności, wyniósł 250 tys. złotych. 

- Nowe parkomaty są wyposażone w panele solarne, są samowystarczalne, ładują się poprzez akumulatory - mówił Maciej Ciesielski, kierownik Biura Strefy Płatnego Parkowania i jak dodał: Myślę, że płatność kartą zbliżeniową ułatwi parkowanie w strefie - dodaje. Parkomaty w strefie B (żółtej) póki co pozostaną jeszcze w dotychczasowej formie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane