wtorek, 16 sierpnia 2022 17:04

Strażacy podjęli rannego bociana

 
Strażacy podjęli rannego bociana źródło: OSP Strzyżewo Smykowe

We wtorek druhowie z OSP Strzyżewo Smykowe zostali skierowani do udzielenia pomocy rannemu bocianowi.

Okres letni w pełni, ale pierwsze bociany zaczynają opuszczać północne rejony kraju, przygotowując się do corocznej wędrówki. Jednego z nich czeka jednak rehabilitacja - właśnie do takiego przypadku zostali wezwani strażacy z OSP Strzyżewo Smykowe.

We wtorek 16 sierpnia druhowie otrzymali polecenie z Urzędu Gminy Gniezno o pomoc w pochwyceniu rannego bociana. Osobnik znajdował się na terenie jednego z gospodarstw w Lulkowie i wyraźnie wymagał pomocy.

Po podjęciu ptaka, strażacy przewieźli go do swojej remizy. Tam, po dotarciu wezwanego weterynarza, został on przekazany celem jego wyleczenia. 


źródło: OSP Strzyżewo Smykowe

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane