wtorek, 16 sierpnia 2022 14:29

Koniec pościgu. Pies policyjny dopadł ukrywającego się złodzieja

 
Koniec pościgu. Pies policyjny dopadł ukrywającego się złodzieja źródło: KPP Gniezno

Po kilku godzinach policyjnych działań, przy wsparciu mieszkańców, udało się zatrzymać mężczyznę zamieszanego w proceder kradzieży katalizatorów. 

Zgodnie z tym, o czym informowaliśmy we wtorkowy ranek, na terenie gminy Niechanowo prowadzone były działania policyjne związane z pościgiem za złodziejami. Jak informowali nas mieszkańcy, mieli się ukryć w polu kukurydzy.

- Gnieźnieńscy policjanci otrzymali dzisiaj około godziny 4:30 zgłoszenie, że w Marysinie gmina Niechanowo najprawdopodobniej doszło do kradzieży katalizatorów z zaparkowanych tam pojazdów. Mundurowi razem z psem służbowym Figo niezwłocznie pojechali na miejsce, aby odnaleźć i zatrzymać dwóch złodziei. Sprawcy po spłoszeniu ich przez świadka uciekli w pobliskie pole kukurydzy, jednocześnie porzucając swój samochód, który zaparkowany był w pobliżu miejsca przestępstwa - informuje KPP Gniezno, potwierdzając nasze wcześniejsze ustalenia. 

Na miejsce zdarzenia wezwano dodatkowe patrole policyjne z powiatu gnieźnieńskiego oraz z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu z kolejnym psem służbowym. Dodatkowo wsparcia użyczyli także mieszkańcy Marysina i Niechanowa, którzy również udzielali informacji oraz obserwowali rozległy teren, sięgający aż do Kędzierzyna. 

- Przy użyciu drona i czworonożnego funkcjonariusza Figo udało się doprowadził do przestępcy, który został zatrzymany. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego. Skradzione katalizatory oraz narzędzia, które służyły do popełniania przestępstw zostały przez policjantów zabezpieczone i będą stanowić dowód w dalszym postępowaniu - informuje KPP Gniezno. Niestety nie udało się dopaść drugiego z mężczyzn, który prawdopodobnie zdołał wymknąć się z terenu objętego poszukiwaniami tuż przed przybyciem dodatkowych patroli policyjnych.

25-latek został doprowadzony na komendę i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. - Mundurowi nie wykluczają, że zatrzymany i jego kompan mogą mieć na swoim koncie więcej tego typu czynów. Trwają dalsze czynności w tej sprawie - informuje KPP Gniezno i na koniec funkcjonariusze kierują się do osób wspierających dzisiejsze działania: Policjanci dziękują za wsparcie okolicznym mieszkańcom.

 

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane