wtorek, 09 sierpnia 2022 08:26

Druhowie szkolili się na strażaków ochotników

 
Druhowie szkolili się na strażaków ochotników źródło: KP PSP Gniezno

W miniony weekend w gnieźnieńskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zakończyło się  szkolenie podstawowe. 49 druhów ukończyło go pozytywnie.

Celem szkolenia było nabycie wiedzy i umiejętności przez druhów OSP do wykonywania podstawowych czynności ratowniczych oraz gaśniczych. Zajęcia szkoleniowe prowadzone były przez funkcjonariuszy KP PSP w Gnieźnie. 

Podczas zajęć prowadzonych w spotkaniach poprzedzających ostateczny test, każdy z druhów musiał zaliczyć ergometr taśmowy, młot podciągowy oraz tzw. drabinę bez końca. Dopiero po zaliczeniu tych etapów, mogli wejść do komory dymowej, znajdującej się w JRG w Koninie. Tam, na specjalnym torze treningowym musieli przejść test składający się między innymi z próby wysiłkowej oraz ścieżki treningowej. Podczas wszystkich zajęć zwracano uwagę na bezpieczne wykonywanie podstawowych czynności ratowniczych.

Egzamin końcowy odbył się 7 sierpnia 2022 roku w siedzibie KP PSP w Gnieźnie i składał się z części teoretycznej i części praktycznej. Zaświadczenie o ukończeniu kursu uzyskało 49 druhów z terenu powiatu gnieźnieńskiego.

Strażacy przy okazji dziękują firmie Autofrost z siedzibą w Jankowie Dolnym za dostarczenie starych samochodów na plac komendy, na których kursanci mogli ćwiczyć ratownictwo techniczne w realnych warunkach.

źródło: KP PSP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane