poniedziałek, 08 sierpnia 2022 20:28

Zmarł radny Aleksander Ditbrener

 
W poniedziałkowy wieczór do naszej redakcji dotarła przykra wiadomość o zgonie radnego miejskiego Aleksandra Ditbrenera.

Wiadomość o jego odejściu potwierdzili nam radni zasiadający w Radzie Miejskiej, do których dotarła ta informacja. Aleksander Ditbrener był radnym kadencji, wybranym w 2018 roku z ramienia PiS. Wcześniej był długoletnim, aktywnym działaczem rady osiedla na Arkuszewie, gdzie z zaangażowaniem włączał się w życie tej części Gniezna. Wybór do Rady Miasta był jego spełnieniem po kilku próbach, podejmowanych podczas poprzednich wyborów samorządowych.

W tegorocznej kadencji rady, jako najstarszy wiekiem spośród wybranych, inaugurował pierwsze posiedzenie. Później włączał się aktywnie w pracę w ramach Komisji Kultury, Promocji i Turystyki oraz Komisji Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego. Aleksander Ditbrener miał 82 lata.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane