poniedziałek, 25 lipca 2022 07:45

Koniec ulgi za wywóz odpadów od uchodźców

 

Od początku sierpnia osoby z Ukrainy, które przybyły do naszego kraju po 24 lutego br. i korzystały z ulg za odbiór odpadów komunalnych, będą musiały zacząć ponosić koszty z tego tytułu.

Na piątkowej sesji Rady Miasta przegłosowano zmianę uchwały, dotyczącą przyznania ulg obywatelom Ukrainy, którzy korzystali z ulg z tytułu odbierania śmieci z zamieszkiwanych przez nie lokali. Przepis ten obowiązywał od marca br., a z pomocy tej skorzystało prawie 400 osób.

Miasto z tzw. rezerwy kryzysowej, pokrywało opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. W związku z tym, że ta rządowa pomoc generalnie, która jest przekazywana, te 40 zł na osobę, ona jest też ograniczona i trwa 120 dni, a nam te pieniądze, które mieliśmy przeznaczone, kończą się, postanowiliśmy ograniczyć ten okres czasu. Jest on dłuższy niż 120 dni, które zostały zaoferowane przez rząd na czas usamodzielnienia się obywateli Ukrainy - przekazał wiceprezydent Jarosław Grobelny. Uchwała została przyjęta większością głosów. 

To oznacza, że Ukraińcy mieszkający w Gnieźnie, a przybywający do naszego kraju po 24 lutego 2022 roku, od 1 sierpnia br. będą zobowiązani do uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami według obowiązujących stawek tj. 29 zł za osobę miesięcznie. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Olka poniedziałek, 25 lipca 2022 09:51 napisane przez Olka

    A kto sprawdzi ilu mieszka na danej nieruchomości ? Zapewne podawane jest, że mieszka jeden, podobnie jak w wynajmowanych mieszkaniach.

  • Link do komentarza podatnik poniedziałek, 25 lipca 2022 09:49 napisane przez podatnik

    czas najwyższy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane