piątek, 22 lipca 2022 14:25

Dyskutowali o planach rozwoju gminy Gniezno

  mnopr
Dyskutowali o planach rozwoju gminy Gniezno zdjęcie nadesłane

Plan Strategii Rozwoju Gminy Gniezno stał się tematem przewodnim spotkania, zorganizowanego w miniony czwartek w siedzibie urzędu.

Wstępny plan Strategii Rozwoju Gminy Gniezno na lata 2022 – 2030 zaprezentowany został 21 lipca 2022 roku podczas spotkania konsultacyjnego w urzędzie gminy zebranym radnym gminy, sołtysom i zainteresowanym mieszkańcom. Udział w nim wzięła również wójt Maria Suplicka.

Wstępny zarys strategii przedstawił podczas prezentacji prof. Dawid Szostek z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który był odpowiedzialny za przygotowanie projektu strategii. Celem stworzenia tego dokumentu jest ukierunkowanie misji Gminy Gniezno, która ma określać docelowo kierunki jej rozwoju. - Strategia wskaże również wizję Gminy Gniezno, która stanowić będzie prognozę na przyszłość - mówi Maria Suplicka wójt gminy Gniezno.

Stworzony dokument został wysłany do 32 właściwych instytucji oraz organów na terenie gminy., celem zapoznania się i skierowania ewentualnych uwag lub spostrzeżeń dotyczących treści lub zaprezentowanych pomysłów.

Konsultacje społeczne potrwają do 12 sierpnia 2022 roku. Do tego dnia należy składać wnioski z ewentualnymi uwagami. Projekt strategii oraz ankieta konsultacyjna dostępna jest na stronie Urzędu Gminy Gniezno. Następnie w razie potrzeby zostaną naniesione poprawki i dokument zostanie zaopiniowany przez radę gminy, która podczas sesji przyjmie bądź odrzuci uchwałę o strategii rozwoju gminy.

Link do projektu Strategii Rozwoju Gminy Gniezno na lata 2022-2030.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane