poniedziałek, 18 lipca 2022 17:01

Ruszyły prace przy pasach dla rowerów na ul. Roosevelta. Potrwają do jesieni

 

Wyznaczenie osobnych pasów do ruchu rowerowego, azyle dla pieszych oraz inne zmiany w organizacji ruchu - ruszyły prace na ul. Roosevelta.

Ruszyły prace związane ze zmianą organizacji ruchu na ul. Roosevelta, gdzie na odcinku od al. Reymonta do ul. Sobieskiego, powstaną pasy dla rowerów po obu stronach jezdni. W tym celu przebudowywane są krawędzie drogi, a także powstaną azyle dla pieszych oraz dwa przystanki wiedeńskie (przy Parku Trzech Kultur).

Docelowo zmiany na ul. Roosevelta zakładają spowolnienie ruchu i poprawę bezpieczeństwa, a przy tym skanalizowanie ruchu rowerowego na utworzonych do tego celu pasach. W przyszłości mają one zbiegać się przy skrzyżowaniu z ul. Żwirki i Wigury, gdzie podobne rozwiązanie ma również zostać zrealizowane w przyszłości. 

Prace na ul. Roosevelta po przetargu kosztować mają przeszło 818 tys. złotych. Jak informuje Urząd Miejski, wykonawca ma czas do końca listopada br. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane