poniedziałek, 18 lipca 2022 16:03

Uczcili 50. rocznicę ślubu... wchodząc na Rysy!

 
Uczcili 50. rocznicę ślubu... wchodząc na Rysy! zdjęcie nadesłane

Na wyjątkową formę upamiętnienia półwiecza swojego związku małżeńskiego zdecydowali się państwo Dyoniza i Jan z Gniezna. Razem weszli na najwyższy szczyt Polski.

O tym, że miłość potrafi pokonać niejedną życiową przeszkodę, wie wielu żyjących w długich i trwałych związkach. Słowa te zawsze powtarzają niektóre pary, które są odznaczane medalami z okazji 50. rocznicy ślubu.

Na nietypową formę upamiętnienia swojej wspólnej wędrówki przez życie wpadli państwo Dyoniza i Jan Dobrogowscy z Gniezna. Razem, od słowackiej strony, weszli na najwyższy szczyt Polski - Rysy! O tym, że dla nich na pewno była to niełatwa wyprawa, niech świadczy fakt iż pan Jan ma 73 lata, a pani Dyoniza 72. 

- Rodzice weszli od strony Słowacji. Opowiadali, że wszyscy im gratulowali i robili sobie z nimi zdjęcia. Nie dowierzali, że mając tyle lat im się udało. Było dużo ludzi o wiele młodszych, którzy się wracali, bo już nie dawali rady dalej iść - przekazała nam pani Marzena, córka państwa Dobrogowskich. Jak dodaje, w swoim życiu nie uprawiali wspinaczek, tylko były to raczej wędrówki górskie. 

Tym samym gratulujemy państwu Dobrogowskim wspólnego, podwójnego osiągnięcia - zdobycia najwyższego szczytu Polski oraz 50 lat spędzonych razem, a także życzymy wiele zdrowia!

2 komentarzy

  • Link do komentarza Marzena wtorek, 19 lipca 2022 00:07 napisane przez Marzena

    Gratulacje!!!!!
    Też się wybieram na Rysy w sierpniu ale jestem nieco młodsza .

  • Link do komentarza Alicja poniedziałek, 18 lipca 2022 20:11 napisane przez Alicja

    Niesamowite

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane