poniedziałek, 18 lipca 2022 07:51

Pożar w piekarni. Kilka zastępów w akcji

 
Pożar w piekarni. Kilka zastępów w akcji źródło: OSP Ułanowo

W niedzielne popołudnie strażacy zostali zadysponowani do pożaru, jaki wystąpił na terenie jednej z piekarni w Kłecku.

Do zdarzenia doszło 17 lipca, około godziny 17. To wówczas na terenie zakładu pracy zauważony został pożar budynku, położonego na terenie piekarni, skąd w górę wzbijał się słup dymu widoczny z dużej odległości. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zasępy ochotnicze z Kłecka, Ułanowa, Mieleszyna i Karniszewa, a także JRG Gniezno.

Po dotarciu na miejsce zastano rozległy pożar, który obejmował część zabudowań zakładu. Do tego czasu został on ewakuowany, a ze środka wywieziono także gotowe wypieki. 

Szybkie działania strażaków pozwoliły na stłumienie ognia, jednak w trakcie akcji konieczne była także częściowa rozbiórka obiektu celem możliwości dotarcia do tlących się elementów i ich dogaszenia. Na miejscu obecna była także policja, a także zespół ratownictwa medycznego wezwany do dwóch osób uskarżających się na swój stan zdrowia.

źródło: OSP Ułanowo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane