sobota, 16 lipca 2022 09:44

8 miejsce gnieźnieńskiego szpitala w województwie w liczbie przyjętych porodów

 

Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ po raz kolejny przyjrzał się liczbie hospitalizacji porodowych w szpitalach na terenie województwa w ciągu ostatniego półrocza. . 

Od stycznia do czerwca 2022 roku w Wielkopolsce odebrano 14,9 tys. porodów (po pierwszym kwartale było ich 7,2 tys.). W analogicznym czasie rok temu szpitale sprawozdały około 16,5 tys. porodów, a zakończył się on ostatecznym wynikiem 33 tys. hospitalizacji porodowych.

- Patrząc na liczbę porodów przez pryzmat subregionów po raz kolejny zdecydowanie najwięcej było ich w subregionie poznańskim – 8,2 tys. Ma na to wpływ fakt, że jest to obszar z największą liczbą mieszkańców w województwie, a także to, że w Poznaniu znajdują się największe porodówki w Wielkopolsce, w tym ta należąca do Szpitala Ginekologicznego-Położniczego przy ul. Polnej, czyli jedna z największych w kraju - informuje NFZ. 

Wśród placówek, które przyjmują najwięcej porodów, oczywiście znajdują się szpitale w Poznaniu. Pierwsze miejsce przypadło Ginekologiczno-Położniczemu Szpitalowi Klinicznemu w Poznaniu z liczbą 2986 porodów.

Gnieźnieński szpital w tym półroczu znalazł się na 8 pozycji z liczbą 487, a warto przypomnieć iż w pierwszym kwartale 2022 roku zajmował dopiero 10 miejsce. Obecnie, za pierwsze sześć miesięcy 2022 roku wyżej uplasowały się szpitale w Koninie (585), Lesznie (743) czy Ostrowie Wielkopolskim (901), na co wpływ relatywnie ma odległość tych placówek od samego Poznania. W przypadku Gniezna mimo, że obecnie oddział porodowy od roku znajduje się w nowych, bardziej komfortowych pomieszczeniach, nadal wiele pacjentek decyduje się na korzystanie z usług szpitali w Poznaniu lub Wrześni.

3 komentarzy

 • Link do komentarza rw poniedziałek, 18 lipca 2022 11:39 napisane przez rw

  Gnieźnianin, autor tego tekstu wie, że jest sporo mieszkanek, które wolą jechać do Wrześni czy do Poznania, bo opinie o niektórych lekarzach z gnieźnieńskiego szpitala opowieści nie biorą się znikąd.

 • Link do komentarza yemplariusz sobota, 16 lipca 2022 18:13 napisane przez yemplariusz

  Jak to miasto rok po roku upada.

 • Link do komentarza Gnieźnianin sobota, 16 lipca 2022 12:11 napisane przez Gnieźnianin

  Trochę brak logiki w informacji „ „mimo , że Oddzial Porodowy w Gnieźnie od roku znajduje się w nowych bardziej komfortowych warunkach nadal wiele mieszkanek Gniezna decyduje się na poród w Poznaniu czy Wrześni „ versus Gniezno było w 2021 roku na 13 miejscu w województwie , w I połowie 2022
  na 10 a w I półroczu 2022 na 8 . W tym samym czasie ,gdyby autorowi informacji chciało się sprawdzić , ilość porodów we Wrześni dramatycznie spadła . Czyżby autor informacji tak bardzo nie lubił personelu Oddziału Położniczego w Gnieźnie lub całego Szpitala że do obiektywnych informacji
  o istotnym wzroście ilości porodów musiał dodać swoje „ale” .
  Część mieszkanek Gniezna rodzi w Poznaniu z powodów subiektywnych ,cześć ponieważ Poznań obsługuje porody z istotna patologia ciąży .

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane