środa, 13 lipca 2022 11:10

Dwie interwencje na Jeziorze Powidzkim

 
Dwie interwencje na Jeziorze Powidzkim źródło: OSP Powidz

O więcej rozsądku, ale i rozwagi wołają dwa przypadki, w których w ostatnich dniach interweniowali druhowie z OSP Powidz na pobliskim jeziorze.

W miniony wtorek strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia na Jeziorze Powidzkim. Jak wynikało ze zgłoszenia, dwie dziewczynki pływające na desce windsurfingowej, na skutek silnego wiatru, nie były w stanie dopłynąć do brzegu. Na miejsce udały się trzy zastępy straży, ale po dotarciu okazało się, że do tego czasu zostały one podjęte przez inną łódź, która przepływała obok i w ten sposób udało się je przetransportować na brzeg. 

- Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i nie wypływanie na akwen podczas silnego wiatru bądź innych niesprzyjających warunków pogodowych - piszą druhowie.

Inne zdarzenie miało miejsce kilka dni temu - 2 lipca we wczesnych godzinach wieczornych, strażacy zostali zadysponowani do łodzi, która zdawała się samotnie dryfować po Jeziorze Powidzkim. Do działań skierowano dwa zastępy, a po dopłynięciu we wskazanym kierunku okazało się, że załoga jednostki pływającej... zasnęła i położywszy się, nie była w ogóle widoczna. Na tym działania zakończono.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane