wtorek, 12 lipca 2022 18:40

Wywieźli go do lasu, gdzie zmarł. Będzie ponowny proces

 

Sąd Okręgowy w Poznaniu uchylił wyrok, który w czerwcu ub. roku został wydany w Sądzie Rejonowym w Gnieźnie wobec byłych policjantów, którzy wywieźli pijanego mężczyznę poza jego miejscowość, gdzie ten zmarł.

Samo zdarzenie miało miejsce w maju 2018 roku. Policjanci pełniący służbę w Pobiedziskach zostali wezwani do pijanego mężczyzny, leżącego na chodniku jednej z ulic w tej miejscowości. Był to Piotr M., który był im znany. Funkcjonariusze Filip S. i Karolina F. wsadzili mężczyznę do radiowozu, po czym wywieźli go w rejon lasu nad Jeziorem Dobre koło Pobiedzisk i tam pozostawili. Dzień później znaleziono tam jego ciało. 

Wyrok w tej sprawie, po trwającym ponad rok procesie, zapadł w czerwcu 2021 roku w Gnieźnie - Filip S. i Karolina F. zostali skazani na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata, a dodatkowo otrzymali zakazy wykonywania zawodu związanego z bezpieczeństwem. Ze służby zostali oni zwolnieni wkrótce po całym zdarzeniu z 2018 roku.

Kilka tygodni temu przed Sądem Okręgowym w Poznaniu ruszył proces odwoławczy. Dziś odbyła się jego ostatnia odsłona - zdecydowano o uchyleniu wyroku w części uniewinniającej oskarżonych. Jak informuje Radio Poznań, uznano iż opinia Sądu Rejonowego w Gnieźnie o tym, że policjanci nie pozbawili pokrzywdzonego wolności, była błędna. Dlatego przekazano sprawę do ponownego rozpatrzenia. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza michał środa, 13 lipca 2022 14:56 napisane przez michał

    szkoda człowieka spoczywaj w pokoju

  • Link do komentarza prawy i sprawiedliwy wtorek, 12 lipca 2022 19:22 napisane przez prawy i sprawiedliwy

    Ot i taka sprawiedliwość w tym kraju. System mieli sprawy długo i do zmęczenia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane