poniedziałek, 11 lipca 2022 09:20

Lądowisko LPR na szpitalu dopuszczone do użytkowania

 
Lądowisko LPR na szpitalu dopuszczone do użytkowania źródło: TV Gniezno

Od kilku dni lądowisko dla śmigłowców, znajdujące się na gmachu otwartego przed rokiem nowego budynku szpitala, zostało dopuszczone do użytkowania.

Lądowisko, które znajduje się na gmachu gnieźnieńskiego szpitala, stanowi płyta wchodzącą w element konstrukcji "spinającej" cały budynek. Zagospodarowanie go właśnie z przeznaczeniem pod możliwość osiadania w tym miejscu maszyn Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, podyktowana była w momencie projektowania obowiązującymi przepisami. 

Od pierwszych dni lipca br. lądowisko oficjalnie zostało uruchomione i może służyć docelowemu przeznaczeniu przez całą dobę: - Po uzyskaniu wszystkich pozwoleń, wymaganych wpisów i przeszkoleniu personelu, została zakończona kolejna inwestycja realizowana przez Szpital - Modernizacja i rozbudowa SOR wraz z zakupem wyposażenia i budowa lądowiska. Projekt realizowany był w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX: Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, Działanie 9.1. Infrastruktura ratownictwa medycznego - informuje Powiat Gnieźnieński. 

Samo lądowisko docelowo ma służyć śmigłowcom LPR, które będą transportować pacjentów do gnieźnieńskiego szpitala np. z odległego z miejsca zdarzenia (w przypadku braku miejsca w docelowych lecznicach) lub też ich odbierać celem przelotu do innego miejsca hospitalizacji - zwłaszcza w sytuacji, gdy transport drogowy jest niewskazany z uwagi na stan zdrowia.

By wyjaśnić wątpliwości, które niejednokrotnie się pojawiają w tym temacie - w przypadku nagłych zdarzeń losowych, które zajdą na terenie Gniezna lub okolicy, śmigłowce nadal będą mogły lądować w najbliższym możliwym miejscu, by jak najszybciej móc udzielić pomocy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane