wtorek, 05 lipca 2022 08:46

Strażacy wyciągnęli jelonka ze studzienki

 
Strażacy wyciągnęli jelonka ze studzienki źródło: OSP Zdziechowa

Nietypową interwencję odnotowali w miniony poniedziałek strażacy z ochotniczej jednostki w Zdziechowie, który zostali poproszeni o pomoc przez strażników miejskich.

Sytuacja miała miejsce 4 lipca, około godziny 16. To wówczas Straż Miejska otrzymała sygnał o zwierzęciu, które miało wpaść do studzienki chłonnej, znajdującej się na polu przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Po dojechaniu patrolu na miejsce potwierdzono, że na głębokości około 3 metrów znajduje się mały jelonek.

O pomoc w jego wydostaniu poproszono strażaków, a na miejsce skierowano OSP Zdziechowa. Po dotarciu zastępu jeden z druhów zszedł do studzienki, gdzie pochwyciwszy zwierzę, wyciągnął je na powierzchnię i wypuścił na wolność. Samo zdarzenie powinno być przestrogą dla rolników, gdyż podobne studzienki, znajdujące się na polach, często nie posiadają żadnej pokrywy.

źródło: OSP Zdziechowa

1 komentarz

  • Link do komentarza Leon wtorek, 05 lipca 2022 12:33 napisane przez Leon

    Pokrywy kradną złomiarze, a punkty skupu nie reagują na dostarczany "towar". I nie wierzę, żeby na punktach skupu nie wiedzieli, ze częstokroć złom pochodzi z kradzieży!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane