poniedziałek, 04 lipca 2022 16:37

Pożar oficyny przy ul. Łaskiego

 

W poniedziałkowe popołudnie strażacy zostali zadysponowani do pożaru, jaki wystąpił w budynku na podwórku jednej z posesji przy ul. Łaskiego. 

Do zdarzenia doszło 4 lipca, około godziny 16. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, mieszkańcy jednej z kamienic zauważyli iż z budynku znajdującego się na sąsiedniej posesji wydobywa się dym z dachu i otworów wentylacyjnych.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy JRG Gniezno, które po dotarciu usiłowały zlokalizować źródło zadymienia. Wkrótce okazało się, że jest to oficyna, znajdująca się na podwórku kamienicy, gdzie prawdopodobnie doszło do pożaru na poddaszu. Działania strażaków polegały na dostaniu się do źródła zadymienia m.in. poprzez rozbiórkę dachu, a następnie skierowaniu prądu wody na miejsca objęte ogniem. 

Na czas prowadzonych działań ruch na ul. Łaskiego odbywał się z utrudnieniami. Na miejscu obecna była także policja.

 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 04 lipca 2022 18:14 napisane przez mieszkaniec

    Ta kamienica to wstyd dla Gniezna. Właścicielka już dawno nie żyje, sytuacja prawna jest nieuregulowana, więc jak długo jeszcze będzie ona straszyć gnieźnian i licznych turystów, którzy tamtędy codziennie przechodzą z parkingu do katedry i do miasta? Czy nie ma przepisów prawnych, by zmusić spadkobierców do uporządkowania problemu? To zagraża innym, a nawet stwarza niebezpieczeństwo pożaru, zawalenia i może większego nieszczęścia ludzi zamieszkujących w sąsiedztwie!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane