poniedziałek, 04 lipca 2022 12:38

PO zbiera siły, PiS chce przejąć miasto i powiat

 

Do wyborów samorządowych został jeszcze ponad rok, ale już zaczynają się przetasowania i przygotowania. PiS stawia sobie ambitny cel w całym regionie.

Mimo wielu różnych zapowiedzi, termin wyborów samorządowych, które mają się odbyć jesienią 2023 roku, do tej pory pozostaje bez zmian. Pierwsze działania, zmierzające do ich organizacji, już się rozpoczęły. 

Od momentu zmian w lokalnych strukturach PO, organizacja ta stawia sobie za cel konsolidację działań i przede wszystkim utrzymanie obecnego stanu rzeczy tj. władzy zarówno w powiecie, jak i mieście. Dowodem integracji (przynajmniej części osób) środowiska był niedawny wyjazd jego przedstawicieli do Radomia na konwencję partii. W planach są jednak spotkania skierowane do mieszkańców.

Podobny cel, tylko związany z przejęciem władzy w obu samorządach, stawia sobie PiS. W tym celu organizacja ta przeszła zmiany - w całym kraju utworzono nowe okręgi, które odpowiadają obszarom senatorskim. Pomijając aspekty związane z ich formowaniem, poseł Zbigniew Dolata przyznał dziś iż założeniem tych zmian są właśnie wszystkie nadchodzące wybory. W przypadku parlamentarnych chodzi o zwiększenie liczby posłów i uzyskanie senatora w tym okręgu. W kontekście samorządowych - oczywiście "odbicie" powiatu utraconego w 2018 roku na rzecz PO, SLD i Nowoczesnej (wówczas jeszcze istniejącej).

Na pytanie o miasto, poseł odpowiedział: - Ocena prezydenta Budasza to będzie przedmiot naszych licznych konferencji prasowych. Gdybyśmy popierali prezydenta Budasza, to nie bylibyśmy odrębną formacją. Widzimy, co można zrobić lepiej, jakie są mankamenty rządów pana prezydenta. Nie krytykujemy go w czambuł, absolutnie nie, bo widzimy też rzeczy dobre, bo nie jesteśmy opozycją totalną w mieście - stwierdził poseł, odnosząc się do głosu wstrzymującego podczas wyrażania oceny absolutorium. Jest to o tyle zaskakujące, że parlamentarzysta nie kryje swoich dobrych relacji z prezydentem, prezentując się z nim wspólnie przy okazji różnych środków rządowe, sprowadzonych na miejskie inwestycje.

Choć trwają wakacje to wiele wskazuje, że jest to już początek całej serii wydarzeń w lokalnej polityce, na którą powinni się przygotować wyborcy.

8 komentarzy

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 12 lipca 2022 21:05 napisane przez wyborca

  Ci, co tak narzekają na PiS, jestem pewien, ze kasę z tego znienawidzonego PiSu pobierają całymi garściami. 500 + , różne 13 te i 14 te emerytury, wszelakie dodatki i w ogóle brać, ile się da. I dobrze, bo te pieniądze są dla ludzi, a nie dla złodziei z PO, którzy nas notorycznie okradali. Przypomnieć trzeba tym dziadkom z dawnej komuny i ich potomkom, jak to na wszystko brakowało pieniędzy. dzisiaj nawet nie ma żebraków, bo wszyscy maja podstawowy byt zapewniony. Chyba, ze chlają, ale tacy sa w każdym społeczeństwie. prawdą jest, ze i PiS nie ma samych aniołów, no, ale anioły są tylko w niebie. Gnieźnieński szef PiS niestety jest, jaki jest i trudno, cierpieć trzeba, ale alternatywy nie ma. Głosując na PO i inne postkomunistyczne towarzystwa wspierasz zbójeckie rządy zdrajców Polski, okradanie rodaków i zboczenia na całej linii.

 • Link do komentarza wilk sobota, 09 lipca 2022 13:12 napisane przez wilk

  PYTAM się jak można głosować w Polsce,tym bardziej w Wielkopolsce i w Gnieźnie za ....niemiecką partią,jaką jest partia PO czy KO !!!!!!!! Nasi przodkowie chyba się w grobach przewracają !!!!! A jaki mają dla nas zwykłych obywateli PROGRAM ,co mają dla nas ciekawego ??? I na taką partię bezpłciową i bezprogramową można oddać głos??????Nawet pralka automatyczna czy zmywarka albo komputer mają swoje ....PROGRAMY i te rzeczy są o wiele,wiele pożyteczniejsze niż ta partyjna klika kłamców i oszustów z partii SŁUP,założonej i sponsorowanej przez obce i przeciwne Polakom ośrodki zagraniczne !!!!! Dla dobra nas wszystkich należy tych ludzi po prostu przegonić,jako zwykłych szkodników,co widać i w naszym Gnieźnie !!!
  Przepraszam doszły mnie słuchy że,PO czy KO już MA swój program wyborczy,tylko właśnie jest ....tłumaczony z języka niemieckiego !!!!!

 • Link do komentarza Maks poniedziałek, 04 lipca 2022 18:34 napisane przez Maks

  Dolata niech już lepiej Gnieznu da spkój od pisowskich idei na funkcjonowanie!

 • Link do komentarza Marko poniedziałek, 04 lipca 2022 17:31 napisane przez Marko

  Wszyscy pamiętamy rządy Tarczynskiej w powiecie które skończyły się ogromną dziurą budżetowa i koniecznością podjęcia przez powiat drastycznych środków w postaci programu ostrożnościowego. Może i Gruszczyński nie jest dobrym samorządowcem, nie potrafi dobierać sobie ludzi do pomocy, stracił już nawet kompetencje kiedyś trzeba przyznać posiadał do bycia dobtym politykiem. Nawet struktury platformy dały mu kopa w wyborach na szefa partii. I to takiego porządnego 70 do 30. W i bynajmniej nie był to kop w tylną część ciała w okolicach szpitala. W bardziej kop w jego ego i ambicje. Co jednak trzeba mu oddać objął powiat w katastrofalnej sytuacji po rządach pisu z Berlikiem. Popełnił błąd bo nie zlecił audytu otwarcia swoich rządów. Zawierzył skarbniczce która wiemy kogo zawsze nosi w sercu. Bynajmniej nie platformę. Niestety z każdym rokiem jego rządów urząd starostwa jest osłabiany eksodusem najlepszych pracowników co się przekłada np na brak kompetencji w organizacji obchodów rocznicy 3maja. Kolesiostwo mimo że mniejsze niż za pisu nadal zostało. Emeryci i i środowisko pisu na stanowiskach. W ale jakoś wyciąga z zapaści ten powiat. Zaletą jest to że urchronil powiat przed zarządem komisarycznym. In bo taka pułapkę na niego zastawił PiS. Więc drugiej kadencji pisu powiat by po prostu nie wytrzymał. Opieka inwestycji budowlanych a przez trębacza wiemy jak skończyło się w Przypadku estede. Druga kabencja PiS w powiecie to jego bankructwo. Tylko niech platforma wystawi mlodych.

 • Link do komentarza Obywatel RP poniedziałek, 04 lipca 2022 17:30 napisane przez Obywatel RP

  PiS, po, PSL, lewica, SLD itp. od 89 są jedni i ci sami u władzy tylko te nazwy się zmieniają

 • Link do komentarza Zbig poniedziałek, 04 lipca 2022 16:02 napisane przez Zbig

  PiS nigdy nie uzyska władzy w mieście, Gnieźnianie są zbyt mądrzy żeby oddać władze w samorządzie prawicowym populistom. Jeżeli PiS miał ponad 40 procent poparcia i Ani nie zbliżył się do władzy w mieście to tym bardziej teraz nie jest to możliwe. Zresztą kim? Leśnymi dziadkami lub prezesami spółek państwowych? A co do powiatu jeżeli Grucha i spolka nie zaczną rozsprzedawac szpitala który zbudowali to też większych szans PiS nie ma. Chociaż tu jest pewien problem. Na kluczowych stanowiskach dyrektorskich grucha trzyma piątą kolumnę z Pisu.

 • Link do komentarza wyborca poniedziałek, 04 lipca 2022 13:26 napisane przez wyborca

  Nie wierzę, że przy obecnym pośle uda się odbić Miasto i Powiat z rąk rządowej opozycji, a w naszym mieście i powiecie z rąk niezbyt udanych rządów PO. Szkoda, bo Gniezno się nie rozwija, a i powiat jakoś sobie nie radzi i każdy to widzi.

 • Link do komentarza bobhaus poniedziałek, 04 lipca 2022 12:57 napisane przez bobhaus

  Ostrowskiego bywszego posła i intryganta już się pan pozbyłeś?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane