poniedziałek, 04 lipca 2022 10:14

Mieszkańcy podrzucają gabaryty na osiedlowe śmietniki. Spółdzielnia prosi o pomoc

 
Mieszkańcy podrzucają gabaryty na osiedlowe śmietniki. Spółdzielnia prosi o pomoc źródło: Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Mimo nowych zasad funkcjonowania PSZOK-u, na osiedlach nie ubywa odpadów wielkogabarytowych. Spółdzielnia prosi o kontakt osoby, które rozpoznają śmieci podrzucone przy śmietnikach.

Od 5 maja br. przy ul. Osiniec rozpoczął działalność nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Obiekt przyjmuje śmieci pochodzące z gospodarstw indywidualnych o konkretnej kubaturze i przy określonych zasadach. Każdy z mieszkańców może wystąpić o wydanie kodu QR, który ułatwia identyfikację i utrzymuje porządek w przestrzeganiu obowiązujących regulacji gospodarowania odpadami. Zmiany wprowadziły jednak zamieszanie na terenie spółdzielni mieszkaniowej.

- Wprowadzone z dniem 5 maja 2022r. przez Miast Gniezno zmiany zasad przekazywanie odpadów wielkogabarytowych spowodowały poważne problemy z utrzymaniem porządku przy zabudowach śmietnikowych. Kody QR dla mieszkańców upoważniające do bezpłatnego przekazywania do PSZOK przy ul. Osiniec odpadów wielkogabarytowych uniemożliwiły Spółdzielni jako instytucji bezpłatną zbiórkę i wywóz odpadów - informuje Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa. 

Efektem tego jest pojawianie się odpadów wielkogabarytowych przy śmietnikach osiedlowych, których spółdzielnia nie może już odbierać. Są to meble, materace, elementy wyposażenia łazienki (w tym brodziki), stoły do prasowania, elektronika itp.

Teraz te odpady są już traktowane wyłącznie jako zaśmiecanie terenu i ich właściciele powinni liczyć się z konsekwencjami:Gnieźnieńska SM postanowiła publikować zdjęcia podrzucanych śmieci. Informacja o tym przekazywana jest również do Straży Miejskiej i Policji celem ustalenia sprawców. Przypominamy, że odpady wielkogabarytowe należy dostarczać do PSZOK. Niedozwolone jest wystawianie i gromadzenie odpadów wielkogabarytowych przed altanami śmietnikowymi - informuje spółdzielnia. Jednocześnie do mieszkańców skierowano prośbę o informowanie administracji o osobach podrzucających śmieci. 

Zdjęcia wszystkich odpadów, które zostały zauważone na osiedlach, są na bieżąco zamieszczane na stronie GSM.

12 komentarzy

 • Link do komentarza Malafaia niedziela, 10 lipca 2022 22:03 napisane przez Malafaia

  Mam gruz bo remontuję mieszkanie teraz zmuszony jestem przetrzymywać go latami lub slono zapłacić chociaż płacę od osób a limit jest jeden w kilogramach ,na jedną osobę taki sam limit co na 5 to niesprawiedliwe może można zgłosić każdego osobno.

 • Link do komentarza Endriu piątek, 08 lipca 2022 16:38 napisane przez Endriu

  Remont mieszkania z tak niskim limitem wyrzuconych odpadów budowlanych .......geniusz urzędas gnieźnieński Stanisław Anioł .

 • Link do komentarza Do Radosław czwartek, 07 lipca 2022 15:23 napisane przez Do Radosław

  Pszok jest otwarty 3 dni w tygodniu w godz. 11-18 i dodatkowo w soboty 8-14. W jednym twoim zdaniu było aż tyle nieprawdy. Powinieneś przeprosić tych, którym naubliżałeś...

 • Link do komentarza NieTęczowa Flaga czwartek, 07 lipca 2022 12:25 napisane przez NieTęczowa Flaga

  Ekologizm na całego. Po co są śmietniki?? Śmieć to śmieć, czy duży czy mały. Ważne by wrzucać do śmietników-konteneröw lub obok. Odnoszę wrażenie, że firmy wywodzące chcą tylko jeździć, a nie wywozić. Nie dość że płacimy to nas uczą jak segregować, a inni na tym zarabiają. Precz z dyktaturą śmieciową*$#@

 • Link do komentarza Bolo środa, 06 lipca 2022 18:34 napisane przez Bolo

  Radosław nie siej defetyzmu. Godziny pracy pszok 4 dni w tygodniu od 11 do 18.

 • Link do komentarza Hodowca Milicjantów środa, 06 lipca 2022 08:14 napisane przez Hodowca Milicjantów

  Pisałem o tym już dawno przy otwarciu nowego pszoku miasto samo strzeliło samobója więc mają co chcieli a to dopiero początek .Zobaczycie co będzie za jakiś czas po rowach krzakach leżało .Bo ZAMIAST. zrobić tak jak jest w Poznaniu na jednym punkcie to Gniezno wymyśla jakieś durne limity , musisz mieć kod QR ładnie poukładać kłaniać się w pas tym starym dziadom co tam robią po znajomości może jeszcze numer konta i roczne dochody mam podać . Miasto zamiast iść na przód to się cofa i utrudnia życie Miasto Gniezno umiera to miasto to ostoja dla emerytów i rencistów tam nic się nie dzieje a koncerty są te samy wygasłe gwiazdy od lat ha ha ha ha No miasto emerytów

 • Link do komentarza urzędas wtorek, 05 lipca 2022 21:29 napisane przez urzędas

  To nie system jest chory, to społeczeństwo, które jest coraz bardziej roszczeniowe. Za komuny nawet za wodę i śmieci nie płacili, więc teraz starym prykom i ich potomkom krzywda się dzieje. Tak, fakt, że 200 kg można wywieźć bez opłaty, ale możesz (komentator Tomasz) wywieźć nawet i 2 tony, ale za to trzeba zapłacić. Tak trudno tobie to zrozumieć?

 • Link do komentarza Att wtorek, 05 lipca 2022 14:42 napisane przez Att

  W tej komunistycznej dziurze nawet smieci nie możesz wyrzucić jak normalny obywatel.
  Co miesiącpłacisz za wywóz a tu problem.
  Co za chory system.

 • Link do komentarza Radosław wtorek, 05 lipca 2022 09:19 napisane przez Radosław

  PSZOK otwarty jest w godzinach 10-12 i dwa dni w tygodniu to jest chore i tylko chory psychicznie człowiek mógł to tak wymyślić ,to ja mam może wziąć urlop żeby zawieź szafkę czy stara kanapę do punktu ?? Litości!!!URBIS i ci wszyscy co tym zarządzają to jakaś PATAOLOGIA.

 • Link do komentarza Helga poniedziałek, 04 lipca 2022 21:40 napisane przez Helga

  Odpady wielogabarytowe to zmora chyba na wszystkich osiedlach mieszkaniowych w mieście. Nawet nocą są podrzucane.

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 04 lipca 2022 11:31 napisane przez Mieszkaniec

  Ludzie łatwiej zrobić bałagan pod swoim blokiem niż wynająć przyczepkę stracić czas oraz paliwo na dojazd tam. Jeszcze by tak mogli sprzątać po psqch

 • Link do komentarza Tomasz poniedziałek, 04 lipca 2022 11:07 napisane przez Tomasz

  Nowy PSZOK jest bardzo dobrze zorganizowany. Szkoda tylko że na gruz i przedmioty wielkogabarytowe jest limit 200 kg. Przy większym remoncie bardzo szybko ten limit będzie przekroczony.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane