czwartek, 30 czerwca 2022 17:43

Przyznano absolutorium dla wójta gminy Gniezno

 

Podczas czartkowego posiedzenia Rady Gminy Gniezno, radni dyskutowali nad raportem o stanie gminy oraz przyznaniem absolutorium wójtowi.

Czerwcowa sesja rady poświęcona była podsumowaniu 2021 roku. W ten sposób zamykany jest rozdział ubiegłorocznych rozliczeń. Zanim to jednak nastąpi, odbywa się dyskusja nad raportem o stanie gminy. Podczas posiedzenia 30 czerwca, zajęła ona sporo czasu, a radni mieli okazję wypytać lub wskazać kwestie, które ich zdaniem wymagają uzupełnienia lub zmian. Wcześniej także treść dokumentu skrótowo omówiła wójt gminy Maria Suplicka.

Budżet za 2021 rok został zrealizowany na poziomie blisko 97%. Jego wykonanie, które podczas sesji zaprezentowała radzie skarbnik Lidia Lebizon, zamknęło się w kwocie ponad 87,3 mln złotych. Rozliczenie uzyskało pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu.

Ostatecznie za udzieleniem wotum zaufania dla wójta zagłosowało 9 radnych, a 2 było przeciw i 3 wstrzymało się od głosu. Następnie absolutorium za 2021 rok udzieliło jednogłośnie 13 obecnych na sali sesyjnej radnych. tuż po tym wójt powiedziała, dziękując za ten wynik: - To jest absolutorium dla całego zespołu pracującego dla dobra naszej gminy.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Walec piątek, 08 lipca 2022 13:12 napisane przez Walec

  Mieszkaniec - oj widać taki ból frakcyjnego watażki, wytykanie personalnych przywar, a w przypadku poprzednika wszystko było cacy. Widać to było zwłaszcza podczas nawałnicy z 2017 roku, kiedy cały urząd zapadł się pod ziemię, jak ludzie szukali pomocy. Anonimowi szczekacze są tacy zabawni, tacy skrupulatni, że nie dostrzegają milionów załatwionych dla gminy, uregulowania funkcjonowania urzędu i racjonalnego gospodarowania pieniędzmi na inwestycje, czego nie można powiedzieć o przykładowym molochu postawionym przez poprzednika w Zdziechowie, który jest przykładem przeinwestowania publicznych pieniędzy.

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 07 lipca 2022 10:37 napisane przez Mieszkaniec

  Pani Wójt Maria Suplicka już od ponad 3 lat uświadamia mieszkańców Gminy Gniezno, że nie nadaje się na to stanowisko. Widać to doskonale w kontaktach bezpośrednich jak i na sesjach rady Gminy Gniezno,które można zobaczyć na stronie Bip Gminy Gniezno.
  Pani Wójt cały czas powtarza, że sprawę podda analizie, jest w trakcie analizy lub przeprasza radnych, że nie poradziła sobie tematem bo się jeszcze uczy. Postawa Pani Wójt to tylko markowanie działań a nie profesjonalne zarządzanie gminą. Bardzo dobrze, że mieszkańcy doskonale poznali się na Pani Wójt i nikt już się nie da nabrać na jej słowa nawet jedząc smaczne pączki w tłusty czwartek, którymi zawsze chwali się w mediach społecznościowych przypisując sobie zasługi.

 • Link do komentarza gminny niedziela, 03 lipca 2022 01:08 napisane przez gminny

  A ten, który torpeduje działania wójta, niech się zastanowi i poszuka sobie innej gminy. My jesteśmy z naszej pani wójt zadowoleni. Pracuje spokojnie, bez rozgłosu, robi, co należy, nie spoufala się z byle kim. I to niektórych najbardziej boli.

 • Link do komentarza Mieszkaniec Gminy Gniezno piątek, 01 lipca 2022 10:01 napisane przez Mieszkaniec Gminy Gniezno

  Radni,którzy się wstrzymują nie powinni być Radnymi ponieważ nie mają własnego zdania !!! Przewodniczący,który też się wstrzymuje wstyd

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane