czwartek, 30 czerwca 2022 11:18

Ktoś porzucił świnki morskie na śmietniku. „Zwierzęta domowe to nie zabawki”

 
Ktoś porzucił świnki morskie na śmietniku. „Zwierzęta domowe to nie zabawki” źródło: Stowarzyszenie Gnieźnianie Razem Dla Zwierząt

Dwie świnki morskie zostały pozostawione na śmietnikach na terenie jednej z posesji w centrum Gniezna. Na szczęście już znalazły nowy dom.

O sprawie informuje Stowarzyszenie Gnieźnianie Razem Dla Zwierząt na swojej stronie. Sytuacja miała miejsce na terenie jednej z nieruchomości przy Zielonym Rynku, gdzie nad ranem zastano porzuconą klatkę z dwiema świnkami morskimi. 

- Zwierzęta domowe to nie zabawki. Jeśli z jakiś przyczyn, nie jesteście wstanie opiekować się waszymi zwierzętami, nie porzucajcie ich w ten sposób. Jest wiele form które, pozwalają rozwiązać pilne sytuacje - informują wolontariusze z tej organizacji: Możecie się zwracać do lokalnych organizacji z prośbą o udostepnienie ogłoszenia. Na naszym fanpage dbamy o to aby każde ogloszenie poszukiwania domu stałego miało odpowiednią formę, które nie będzie wywolywało hejtu i nieprzyjemności z tym związanych - piszą, dodając iż zdarzają się różne sytuacje w życiu, które mają wpływ na decyzję o konieczności przekazania zwierząt innym osobom i nie można się tego wstydzić, ale podchodzić z ostrożnością do samych pupilów. 

Jak dalej zawarto na stronie stowarzyszenia, świnki morskie znalazły już swój nowy dom, gdzie będą na pewno bezpieczniejsze.

6 komentarzy

 • Link do komentarza bobhaus poniedziałek, 04 lipca 2022 11:48 napisane przez bobhaus

  Czego czepiasz się WOŚP??Co to ma do rzeczy?W Gnieźnie jest ok 20 kościoły i kaplice a nikomu nie wpadło do głowy by wskazać że to kościół winien bo nie nawołuje by nie krzywdzić braci mniejszych. Ta bezrozumna osoba która to uczyniła wystawiając zwierzęta na śmietnik nie zasługuje by nazywać ją człowiekiem. Przecież można było oddać świnki morskie - kawie domowe do sklepu ze zwierzętami. To lenistwo nie tylko umysłowe szaleje i pozbawia ludzi myślenia.

 • Link do komentarza Majomir czwartek, 30 czerwca 2022 14:09 napisane przez Majomir

  Nie wszystkie hotele są przystosowane do przyjęcia trzody

 • Link do komentarza Osa czwartek, 30 czerwca 2022 13:08 napisane przez Osa

  niechybnie zbliża się urlop... właściciel zachował się gorzej niż pełnowymiarowa wersja porzuconych stworzonek. Cieszę się, że zwierzątka znalazły dom

 • Link do komentarza Anna czwartek, 30 czerwca 2022 13:05 napisane przez Anna

  Jeśli przy posesji,to mam nadzieję, że szybko go namierzą i zostaną mu postawione zarzuty znęcania się nad zwierzętami. I chciałabym, aby sobie posiedział te pięć lat...

 • Link do komentarza Radek czwartek, 30 czerwca 2022 12:44 napisane przez Radek

  Ludzie to jednak najgorsze Mendy na tym świecie....

 • Link do komentarza Zocha czwartek, 30 czerwca 2022 11:33 napisane przez Zocha

  To był jakiś oświecony miłośnik WOŚP, widać na foto. Świnkom nie było raczej do śmiechu, chyba, że to podwaliny pod przyszłoroczną zbiórkę "Ratujmy ŚWINKI MORSKIE"

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane