poniedziałek, 27 czerwca 2022 09:00

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dla OSP Kiszkowo

 
Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dla OSP Kiszkowo zdjęcie nadesłane / Gmina Kiszkowo

W minioną niedzielę dokonano oficjalnego przekazania wozu ratowniczo-gaśniczego marki MAN, który trafił do zasobów OSP Kiszkowo.

26 czerwca 2022 r. na długo pozostanie w pamięci mieszkańców gminy Kiszkowo. Tego dnia miała miejsce wyjątkowa uroczystość: poświęcenie i oficjalne przekazanie ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego marki MAN dla jednostki OSP Kiszkowo. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście oraz przedstawiciele kilku pobliskich jednostek - OSP Sławno, OSP Rybno Wielkie, OSP Dąbrówka Kościelna, OSP Skrzetuszewo, a także mieszkańcy gminy.

Wydarzenie rozpoczęło się wprowadzeniem sztandaru, zawieszeniem flagi państwowej oraz odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Gości powitał Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiszkowie Adam Budzyński.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było oficjalne wręczenie kluczyków i dokumentów nowego samochodu oraz poświęcenie samochodu strażackiego przez ks. kan. Romualda Szczepaniaka, proboszcza miejscowej parafii. Na zakończenie uroczystości, po przemówieniach, strażacy podziękowali wójtowi gminy Tadeuszowi Bąkowskiemu, który czynił sarania o pozyskanie nowego wozu dla OSP Kiszkowo. Poprosili go też o przecięcie jeszcze jednej, specjalnej wstęgi, pod którą krył się napis "Tadek" - tak też został nazwany nowy pojazd.

Samochód ratowniczo-gaśniczy z całą pewnością przyczyni się do usprawnienia pracy druhów ochotników z Kiszkowa, a co za tym idzie do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie gminy Kiszkowo oraz całego powiatu gnieźnieńskiego.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Sympatyk poniedziałek, 27 czerwca 2022 09:50 napisane przez Sympatyk

    Gratulacje dla Strażaków z Kiszkowa.
    Czekamy na Mieleszyn Czerniejewo i Wiekowo na nowe auta

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane