poniedziałek, 27 czerwca 2022 06:29

Skasowane znaki, uszkodzone samochody i przewrócona latarnia. Sprawca zbiegł

 

Szaleńcza jazda, znaczona rozbijaniem auta o inne pojazdy i infrastrukturę drogową, miała miejsce w poniedziałkowy ranek w centrum Gniezna.

Do zdarzenia doszło 27 czerwca, około godziny 5 mad ranem. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kierujący samochodem osobowym, jadąc ul. Grzybowo, miał uszkodzić zaparkowane auta, po czym nawracając na skrzyżowaniu z ul. Łącznica ściął dwa znaki drogowe.

Następnie, kierując się przez ul. 3 Maja w stronę szpitala, doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka innym autem. Tuż po tym ten sam samochód uderzył w kolejny znak na chodniku, a następnie kierujący kontynuował jazdę w kierunku ronda, przed którym rozbił się o latarnię, doprowadzając do jej przewrócenia. Po tym sprawca porzucił auto i zbiegł.

Na miejsce zdarzenia przybył zastęp JRG Gniezno, który zabezpieczył miejsca kolizji przed rondem oraz szpitalem, a także pogotowie energetyczne do uszkodzonej latarni. Działania związane z ustaleniem okoliczności zdarzenia prowadzi policja.

Aktualizacja - komunikat Policji z godziny 11:15: 
Policjanci szybko ustali sprawcę tego zdarzenia i udali się do miejsca jego zamieszkania. Pod ustalonym adresem zastali 62-letniego gnieźnianina od którego wyczuli silną woń alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. W chwili obecnej wykonywane są z nim czynności, między innymi pobrano mu krew do badań.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza kierowca poniedziałek, 27 czerwca 2022 11:31 napisane przez kierowca

    Nie dzieje się dobrze z tymi ludźmi...

  • Link do komentarza David poniedziałek, 27 czerwca 2022 08:52 napisane przez David

    Wczoraj Wilki weszły za ostro

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane