środa, 22 czerwca 2022 09:35

Zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta

 

Za kilka tygodni Jarosław Grobelny opuści Urząd Miejski, gdzie od prawie 8 lat pełnił funkcję zastępcy prezydenta. Przedstawiono też jego następcę.

Zmiany personalne, o których poinformowano w środę 22 czerwca, są częściowym potwierdzeniem pogłosek, jakie już od jakiegoś czasu krążyły w związku z funkcjonowaniem Magistratu.

Jak poinformował na spotkaniu prezydent Tomasz Budasz, z początkiem września br. Jarosław Grobelny odejdzie z funkcji zastępcy prezydenta. Jednocześnie też po latach powróci do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, gdzie obejmie stanowisko prezesa. Dotychczas pełniący tę funkcję Piotr Staśkiewicz odchodzi na emeryturę. To powrót Jarosława Grobelnego do tej miejskiej spółki, którą prowadził do 2014 roku.

Jednocześnie, również z początkiem września br., na stanowisko zastępcy prezydenta powołana zostanie Joanna Śmigielska, która od lat pełni funkcję sekretarza Urzędu Miejskigo. Będzie to pierwsza kobieta pełniąca taką funkcję w Urzędzie Miejskim.

- Z dniem 8 września natąpi zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta Gniezna. Osiem lat temu umówiłem się z ówczesnym prezesem PEC panem Jarosławem Grobelnym, że przyjdzie do mnie pracować jako mój zastępca do spraw gospodarczych, będzie realizował mój program wyborczy, który był wtedy podany do publicznej wiadomości. Umówiliśmy się wtedy na dwie kadencje, a więc na 8 lat. Tak się składa, że w trakcie zostało to trochę zmienione, bo kadencja została wydłużona, ale nasze ustalenia dżentelmeńskie obowiązują. W związku z powyższym przychyliłem się do prośby pana prezydenta, by po ośmiu latach mógł odejść - mówił Tomasz Budasz, dodając iż dzięki Jarosławowi Grobelnemu na terenie Gniezna udało się zrealizować wiele projektów inwestycyjnych, których sam osobiście pilnował. 

- Z jednej strony chciałbym podziękować swoim pracownikom, bo kreatywność i realizacja zadań jest uzależniona od tego, z kim współpracujemy. Prezydent Budasz wybrał sobie grupę współpracowinków, która podjęła się realizacji programu wyborczego, a ja z kolei miałem okazję współpracowania z doskonałymi ludźmi, kreatywnymi, zaangażowanymi, a może dodając trochę tego mojego uporu i nieustępliwości, udało się rzeczywiście zrobić kilka rzeczy dla naszego miasta - stwierdził Jarosław Grobelny. Zarówno prezydent, jak i (jeszcze) zastępca przyznali, że w PEC-u największym wyzwaniem jest jego dekarbonizacja na przestrzeni najbliższych lat: - Mam świadomość wyzwań i tego, że przez napaść Rosji na Ukrainę ten proces musi nastąpić zdecydowanie szybciej, niż to zakładaliśmy kilka miesięcy temu - dodał Jarosław Grobelny. 

- Chciałabym podziękować panu prezydentowi Budaszowi za zaufanie, jakim mnie obdarzył. Mam pełną świadomość tego, że objęcie funkcji zastępczyni prezydenta Miasta Gniezna to bardzo duże wyzwanie, to również ogrom pracy, która mnie czeka. Dołożę wszelki starań, by sprostać temu wyzwaniu, które przede mną postawiono. Na pewno liczę tu na ścisłą współpracę i pomoc wszystkich pracowników Urzędu Miejskiego w Gnieźnie - mówiła Joanna Śmigielska.

8 komentarzy

 • Link do komentarza MisioPysio piątek, 24 czerwca 2022 10:37 napisane przez MisioPysio

  Przecież i tak nikt nikogo nie rozlicza za pracę w administracji publicznej. Nie ma się co emocjonować. Raz urząd, raz spółka. Karuzela kręci się...

 • Link do komentarza Wizjoner piątek, 24 czerwca 2022 06:57 napisane przez Wizjoner

  Za rok wybory do Sejmu i SENATU. Jak myślicie z jakich partii będą ci panowie startowali? Z tej samej? O nie z partii konkurencyjnych!!

 • Link do komentarza qter czwartek, 23 czerwca 2022 09:29 napisane przez qter

  A kiedy prezydent wróci na pocztę, bo cierpliwość mieszkańców już się wyczerpała? A te ochy i achy tzw. poprawności, że kobieta została zastępcą są po prostu śmieszne, bo to nic nadzwyczajnego; powołajcie jeszcze emigranta z Afryki na kolejnego zastępcę, a caĺa Polska będzie podziwiać "postępowe" Gniezno.

 • Link do komentarza Ana środa, 22 czerwca 2022 17:31 napisane przez Ana

  Taaaak.Próba przeforsowania drogi przez środek osiedla nowych domów jednoridzinnych Zielony Pławnik. Benadziejne odcięcie kawalka lasu. Proszę pochwalić się tymi osiągnięciami.

 • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 22 czerwca 2022 10:52 napisane przez Mieszkaniec

  Bardzo się cieszę, że Grobelny odchodzi. Jego upór, to bardzo zła cecha.

 • Link do komentarza wasz środa, 22 czerwca 2022 10:30 napisane przez wasz

  Rok kadencji jeszcze został i wielką różnicę by to robiło jednemu i drugiemu. Wygląda to raczej na brak możliwości dalszej współpracy, o czym się mówiło od jakiegoś czasu. Posadka w spółce jest cicha, spokojna, nikt nie wydaje poleceń, telefony się odbiera kiedy chce...

 • Link do komentarza Okulista środa, 22 czerwca 2022 10:21 napisane przez Okulista

  Są czerwone okulary, teraz będa też czarne okulary.

 • Link do komentarza kolooo środa, 22 czerwca 2022 09:46 napisane przez kolooo

  no koledzy . trzeba stołki trzymać . Tomek trzymaj w rezerwie MPK sobie . żeby kolesiom żyło się lepiej ...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane